Amerikaifutball-Eb: utolsó perces döntés, Svédország maradt benn

2014.06.07. 00:08
Az Ausztriában zajló amerikaifutball-Európa-bajnokság ötödik helyéért vívott helyosztóján Svédország óriási küzdelemben 24–17-re legyőzte Dániát, így bennmaradt az élvonalban.

Mindkét csapat két vereséggel zárta a csoportot, de míg a svédek a finnek és a címvédő németek ellen is szoros mérkőzésen maradtak alul (13–16, 40–52), addig a tavaly feljutó dánok két nagyon sima zakót kaptak az előző kiírás ezüstérmeseként záró Franciaország (0–65) és a házigazda Ausztria (7–49) ellen.

Ezek alapján viszonylag sima svéd sikerre lehetett számítani, de hiába szerzett Fredrik Eklund 11 yardos elkapásával touchdownt, a félidő során már csak egy-egy mezőnygól esett (9–3).

A fordulást követően jött a svéd hidegzuhany, Lars Hyrsting játékával és a sikeres jutalomrúgással fordítottak a dánok (9–10), Marco Rysgaard 45 yardos rohanása után pedig már 17–9-re vezettek!

A záró felvonásban Amat Jobe 12 yardos elkapásával és a sikeres kétpontos kísérlettel a svédek kiegyenlítettek ugyan (17–17), de a dánok kevesebb mint négy perccel a vége előtt az ellenfél 11 yardosánál jártak már. Egy rossz játék miatt végül csak 34 yardról próbálhattak meg mezőnygólt szerezni, de Andersen mellé lőtt, Anders Hermodsson Per Lindelöfnek adott 30 yardos átadása (ez már a harmadik TD-passza volt a mérkőzésen) után pedig az utolsó percben fordítottak a svédek, így kiharcolva a bennmaradást (24–17).

A bronzmérkőzésen holnap 14 órától Finnország és Franciaország csap össze, a döntőben pedig Ausztria Németországgal találkozik.svédek a finnek és a címvédő németek ellen is szoros mérkőzésen maradtak alul (13–16, 40–52), addig a tavaly feljutó dánok két nagyon sima zakót kaptak az előző kiírás ezüstérmeseként záró Franciaország (0–65) és a házigazda Ausztria (7–49) ellen.

A bronzmérkőzésen holnap 14 órától Finnország és Franciaország csap össze, a döntőben pedig Ausztria Németországgal találkozik.

AMERIKAIFUTBALL-EB (AUSZTRIA)
Az. 5. helyért

Svédország–Dánia 24–17 (6–0, 3–3, 0–14, 15–0)

A csoport végeredménye:
1. Németország 2 győzelem/0 vereség (99–47), 2. Finnország 1/1 (23–60), 3. Svédország 0/2 (53–68)

B-CSOPORT
SZERDAI EREDMÉNY
3. FORDULÓ

Ausztria–Franciaország 28–9 (14–0, 0–3, 14–0, 0–6)

A csoport állása:
1. Ausztria 2/0 (77–16), 2. Franciaország 1 győzelem/1 vereség (74–28), 3. Dánia 0/2 (7–114)