Amerikaifutball-Eb: a franciák kiütésével fináléban Ausztria

2014.06.04. 23:07
Az Ausztriában zajló férfi amerikaifutball-Európa-bajnokság B-csoportjának záró mérkőzésén a házigazda magabiztosan, 28–9-re legyőzte Franciaországot, így követte a címvédő Németországot a szombati fináléba.

Mindkét csapat gond nélkül vette a másodosztályból tavaly feljutó Dánia elleni mérkőzést (Ausztria 49–7-re, Franciaország 65–0-ra nyert), így a mai rangadó tétje a fináléba kerülés volt.

A házigazda kezdte jobban a mérkőzést, és a 33 kísérletből 224 yardot és két touchdownt futó Andreas Hofbauer pontszerzéseivel már az első negyed felére 14 pontos előnybe került (14–0).

Az előző kiírás döntőjében alulmaradó franciák a félidő utolsó másodperceiben Boris Bebe 42 yardos mezőnygóljával szépítettek, de a nagyszünetet követően Laurinho Walch 55 yardos, majd Manuel Thaller 17 yardos elkapott TD-jével 28–3-ra ellépett Ausztria. Utóbbinál az elkapó és a szélső hátvéd viaskodásából felpattanó labdát kaparintotta meg a 2 méteres tight end a célzónában.

A találkozó utolsó percében Franck Bozec elkapásával szépítettek a franciák, de ez csak szépségtapasznak bizonyult, Ausztria végül 28–9-re nyert, így bejutott a szombati döntőbe, és a címvédő Németországgal találkozik.

A franciák a bronzéremért küzdhetnek az A-csoport második helyén záró finnekkel, míg az ötödik, még bennmaradást érő pozícióért Svédország és Dánia csap össze egy nappal korábban. Dánia elleni mérkőzést (Ausztria 49–7-re, Franciaország 65–0-ra nyert), így a mai rangadó tétje a fináléba kerülés volt.

A franciák a bronzéremért küzdhetnek az A-csoport második helyén záró finnekkel, míg az ötödik, még bennmaradást érő pozícióért Svédország és Dánia csap össze egy nappal korábban.

AMERIKAIFUTBALL-EB (AUSZTRIA)
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Ausztria–Franciaország 28–9 (14–0, 0–3, 14–0, 0–6)

A csoport állása:
1. Ausztria 2/0 (77–16), 2. Franciaország 1 győzelem/1 vereség (74–28), 3. Dánia 0/2 (7–114)

A csoport végeredménye:
1. Németország 2 győzelem/0 vereség (99–47), 2. Finnország 1/1 (23–60), 3. Svédország 0/2 (53–68)