A Philadelphia Eaglesnek szinte esélye sem volt New Orleansban

2012.11.06. 06:36
Két, az előzetes várakozásokhoz képest erősen alulteljesítő csapat találkozott az NFL hétfő esti rangadóján, a New Orleans-i Superdome-ban, a soron következő, 47. Super Bowl helyszínén. A Philadelphia Eagles szinte már teljes egészében csereemberekből álló támadó fala képtelen volt megvédeni Michael Vicket, így a New Orleans Saintstől két negyednyi feltartóztathatatlan támadójáték bőven elegendőnek bizonyult a mérkőzés megnyeréséhez.

Az Eagles az első negyedtől a Saints hátát nézte (Fotó: Action Images)

Az első drive kérdése az volt, hogy a Saints borzasztó gyenge védelme, vagy az Eagles hasonlóan siralmas támadó fala tud-e felülkerekedni a másikon. A hazaiak az első adandó alkalomtól kezdve elképesztő nyomást gyakoroltak Michael Vickre, akit 12 alkalommal ütöttek meg, és hétszer vittek földre yardvesztést érően. Az Eagles második labdabirtoklásakor a fokozódó terror alatt játszó Vicknek szerencséje sem volt: felpattanó passzából a Saints vörös zónájában lett interception, amit Patrick Robinson 99 yardról vitt vissza touchdownra (7-0).

A második negyedbe lógó harmadik Eagles-drive már pontokat ért, de csak hármat, mivel azután, hogy a hazai védők az első negyedhez hasonlóan szabadon engedték futni LeSean McCoyékat, a gólvonal előtt összeszedték magukat, és megállították a Todd Herremans személyében néhány perccel korábban újabb falemberét veszítő Philly-offense-t (7-3). A New Orleans is alapvetően futásokból összerakot drive-val felelt: Ivory és Ingram egész este megállíthatatlannak bizonyult, és előbbi 22 yardos sprintjével növelte előnyét a hazai csapat (14-3), majd folytatta egy eredménytelen Eagles-drive után, és egy változatosan felépített támadássorozat végén Drew Brees Marquis Colstonnak osztott ki TD-passzt (21-3).

A második félidőt Brees-ék kezdték kisebb légibemutatóval, de miután az Eagles vörös zónájában Brandon Graham kiverte az irányító kezéből a labdát, és meg is szerezte azt, Michael Vick kínálta meg DeSean Jacksont egy 77 yardos touchdownt érő átadással (21-10). A Saints szurkolóinak azonban ennél sokkal jobban fájhatott volna, hogy

Travaris Cadet a kezdőrúgás utáni visszahordásnál elejtette a labdát, és az Eagles meg is szerezte azt, azonban a védelem helyt állt, így a hazaiak megúszták 3 pont feladásával (21-13) – ez volt a mérkőzés másik kulcspontja Robinson interception utáni visszahordása mellett. A New Orleans öt és fél perces támadással válaszolt, melyben főleg a futók kaptak passzokat a handoffok mellé, a végén pedig Jimmy Graham volt a TD-átadás célpontja (28-13).

Négy perccel a meccs vége előtt a Philadelphia a Saints vörös zónájában járt egy főleg futásokból felépített drive végén, ám Brent Celek egy sikeres elkapás után vétett fumble-t, és engedte ki kezéből az utolsó esélyt a felzárkózásra. A Philadelphia Eagles hiába dominálta a mérkőzés bizonyos szakaszait futójátékának, és a Saints gyenge futás elleni védelmének köszönhetően, ezt a fölényt képtelen volt pontokra váltani, míg a New Orleans kiválóan és eredményesen használta ki a ligában talán egyedülálló támadó arzenálját. A végeredmény: New Orleans Saints–Philaelphia Eagles 28-13.

Mindkét csapat 3/5-ös győzelem/vereség mutatóval áll.