Zseniális Huszti: négy gólpassz az alsó-szász derbin

2012.09.02. 17:31
Huszti a hétközi dupla után ezúttal az asszisztokban jeleskedett (Fotó: Imago – archív)
Huszti Szabolcs kiváló teljesítményt nyújtott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában: a Hannover magyar középpályása négy gólpasszal vette ki részét a VfL Wolfsburg négy nullás idegenbeli legyőzéséből.

Az alsó-szászországi derbin a Hannover kezdett jobban, a hetedik percben már kapufát lőttek a vendégek. A tizedik percben a szerencse sem segített a Wolfsburgon: Huszti Szabolcs jobb oldali beadását a röviden üresen érkező Karim Haggui fejelte a hazaiak hálójába, megszerezve a vezetést a Hannovernek. 0–1

A „farkasok" inkább átlövésekkel veszélyeztettek, Diegónak volt több veszélyes kísérlete, míg Ivica Olic a 23. percben puskázott el egy helyzetet. Három minutummal később egy remekül végigvitt támadás végén Artur Sobiech átlépte a labdát, amely a tizenhatoson belül a bal oldalon felfutó Husztihoz került, a magyar középpályás pedig önzetlenül középre gurított, ahol az érkező Sobiech becsúszva a bal alsóba gurított. 0–2

REKORD A NÉGY GÓLPASSZ

Huszti Szabolcs elsőként adott négy gólpasszt egy Bundesliga-mérkőzésen azóta, hogy a német élvonalban pontos feljegyzéseket készítenek az asszisztálásokról – azaz a 2004–2005-ös idény óta.

A labdarúgó-statisztikákkal foglalkozó Opta kimutatása szerint a Hannover 39 éve nem nyert ilyen nagy fölénnyel idegenben a Bundesligában, mint vasárnap délután a Wolfsburg otthonában.

A nyáron a Heerenveentől igazolt Bas Dost ugyan a Hannover hálójába emelt, ám lesen tartózkodott, így a gól érvénytelen volt. A szünetben kettővel mentek Husztiék, Felix Magathnak valamit ki kellett találnia, mivel csapata sok labdát eladott és pontatlan volt, amit a Hannover kíméletlenül kihasznált – többek között a második gólt egy rossz passz előzte meg.

Az 52. percben jött az újabb hideg zuhany a Wolfsburgnak: ismét Huszti volt az előkészítő, ezúttal egy szabadrúgást kanyarított nagyszerűen középre, az őrző nélkül maradó Leon Andreasen pedig köszönte a lehetőséget, és a hálóba bólintott. 0–3

Négy perccel később el is dőlt a találkozó: ki más, mint Huszti jegyezte volna az asszisztot (a meccsen a negyediket!), a befejező pedig ismét Sobiech volt. 0–4

A félidőben csereként beálló Robin Knoche teljesen ellehetetlenítette a házigazdák dolgát, hiszen a 65. percben – húsz minutummal beállása után – megkapta második sárgáját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A hátralévő időben mindkét csapat a lefújást várta, nagyobb helyzet már nem alakult ki egyik kapu előtt sem.

Huszti Szabolcs tehát a hétközi Európa-liga-meccs után (amelyen két gólt szerzett) ismét remekelt, ezúttal négy gólpasszal csapata vezére volt a Wolfsburg ellen.

WOLFSBURG–HANNOVER 0–4