Videó: Szalai Ádám az 50. gólját szerezte a Bundesligában!

2019.04.20. 22:02
Szalai Ádám az 56. percben állt be a Schalke elleni bajnokin a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában, és szinte azonnal be is talált, 3–1-es vezetéshez juttatva csapatát! A Hoffenheim magyar csatára a 65. percben Isak Belfodil beadása után bólintott, és szerezte meg az 50. gólját a Bundesligában!

Szalai Ádám csere volt korábbi csapata, a Schalke otthonában, s amikor az 56. percben beküldték, már 2–0-ra vezetett a Hoffenheim a kiesés elől menekülő vendéglátója ellen.

Tizenegyesből szépített ugyan a Schalke, a 65. percben azonban Szalai pontos fejesével visszaállt a kétgólos különbség.

A magyar csatár idénybeli ötödik gólját szerezte, az elsőt október óta.

A vége 5–2-es Hoffenheim-győzelem lett, Szalai Ádámék versenyben vannak a BL-indulásért.

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

Schalke 04–Hoffenheim 2–5 (Caligiuri 60., Burgstaller 90., ill. Belfodil 25., 80., Kramaric 45., 73., Szalai Á. 65.)

KORÁBBAN
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 1–2
(Pléa 61., ill. Halstenberg 17., 53. – az elsőt 11-esből)

MÉG KORÁBBAN
Bayern München–Werder Bremen 1–0 (Süle 75.)
Bayer Leverkusen–Nürnberg 2–0 (Alario 61., Volland 86.)
Augsburg–VfB Stuttgart 6–0 (R. Khedira 11., Hahn 18., Max 29., 58., Richter 53., 68.)
Mainz 05–Fortuna Düsseldorf 3–1 (Mateta 1., 87., Onisiwo 67., ill. Lukebakio 19.)