Szalai első öngólja, botlottak az esélyesek

2012.11.27. 22:08
A Dortmund hazai pályán csak ikszelt a Düsseldorffal (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában a Dortmund hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott az utolsó percekre megfogyatkozó Düsseldorffal, Szalai Ádám öngólt szerzett a Mainz 3–1-es frankfurti sikere során, Huszti Szabolcs csak a kispadról figyelte, ahogy a Hannover 2–0-ra legyőzi Stieber Zoltán (Fürth) együttesét, a Hamburg pedig Artjoms Rudnevs találatának is köszönhetően 3–1-re legyőzte a Schalkét.

A címvédő dortmundiak a gyenge kezdés után az elmúlt hetekre bombaformába kerültek, míg a düsseldorfiak egy hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozatot tudtak lezárni az előző fordulóban, így természetesen a Borussia volt a mérkőzés esélyese.

Szinte végig is támadta a félidőt a hazai csapat, mindjárt Schmelzer távoli lehetőségeivel veszélyeztettek, előbb azonban mellé, aztán 25 méteres szabadrúgása után fölé szállt a labda.

A folytatásban előbb Lewandowski szöglet utáni fejesét, valamint Reus gyors egymásutánban leadott két lövésecskéjét (előbb éles szögből, majd 14 méterről, estében) is védte Giefer.

A 43. percben aztán megtört a jég, Piszczek jobb oldali beadása után Grosskreutz és Blaszczykowski összjátékából utóbbi lőtt kissé jobbról a lécet is érintve a kapuba (1–0).

A második félidő elején a Fortuna is veszélyeztetett, Ilsö jobb oldali szabadrúgására Paurevic érkezett, de Weidenfeller a helyén volt.

Az 57. percben aztán már a dortmundi kapus is verve volt, de Kruse passza után Reis lövését blokkolta saját csapattársa, Ilsö, aki nem tudott idejében elugrani a labda elől.

Egy óra játék után Grosskreutz kevéssel fölé szálló lövése okozott riadalmat a vendégekben, majd negyedórával a lefújás előtt Reus próbálkozása kerülte el jócskán a kaput.

A 78. percben aztán kiegyenlített a Düsseldorf Kruse bal oldali beadását Reisinger fejelte 4 méterről a bal alsó sarokba (1–1).

A 83. percben óriási lehetőség maradt ki, Grosskreutz öt méterről, estében lőtt a léc fölé, ráadásul a 88. percre megfogyatkozott a vendégcsapat, Paurevic kapta meg második sárga lapját is.

A 91. percben Piszczek fejesét védte a bal alsónál Giefer, újabb gól pedig már nem született, így a Dortmund fontos két pontot hullajtott el.

BORUSSIA DORTMUND–FORTUNA DÜSSELDORF

A Hamburg a Dortmund legyőzése után újabb nagy vadat ejtett, a fordulót a harmadik helyen váró Schalke ellen a HSV Beiseter 52. percben szerzett találatával jutott vezetéshez, majd a korábbi zalaegerszegi Artjoms Rudnevs duplázta meg az előnyt. A találkozó hajrájában Huntelaar előbb kihagyta a büntetőjét, majd a kipattanót bevágta, Budelj viszont a ráadásban ismétlés nélkül is eredményes volt, így végül 3–1-re nyert a HSV.

Szalai Ádám együttese, a Mainz a forduló előtt 4. helyen álló Frankfurt otthonába látogatott, de már a 18. percben megszerezte a vezetést, sőt, az 52. minutumig még kétszer megrezdül a hazai háló.

Az 55. percben aztán szépített a Frankfurt, egy bal oldali szögletet követő beadást Szalai próbált meg felszabadítani, de olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az saját kapujának jobb alsó sarkában kötött ki (1–3).

A transfermarkt.de statisztikái szerint Szalai Ádám profi pályafutása során első alkalommal talált be saját kapujába. A vendégek Baumgartlinger kiállítása miatt az utolsó perceket emberhátrányban töltötték, de újabb gól már nem esett, így a Mainz végül nyert, a 2., 3., 4. helyen álló csapatok pedig összesen egy pontot szereztek pénteken.

FRANKFURT–MAINZ 1–3

Huszti Szabolcs csak a kispadon kapott helyet a Greuther Fürth ellen, míg a vendégeknél Stieber Zoltán kezdőként lépett pályára a hannoveri mérkőzésen, amelyen a hazaiak már a 4. percben megszerezték a vezetést, és végül 2–0-ra nyertek.