Stieber gólja és gólpassza egy pontot ért a Fürthnek

2012.10.19. 22:45
A védelem verve, a labda a kapuban: Stieber Zoltán góllal járult hozzá a Fürth pontszerzéséhez (Fo
Gólt szerzett, majd a hajrában gólpasszt adott Stieber Zoltán a péntek esti Hoffenheim–Greuther Fürth német bajnoki mérkőzésen, ám az újonc hajszál híján így is pont nélkül maradt Joselu duplája után, aztán a 93. percben végül harmadszorra is összejött az egyenlítés a vendégeknek, akik négy meccs után szereztek pontot. A magyar támadó 88 percet játszott a mérkőzésen.

Nem kezdett jól a Greuther Fürth, amely egyébként sem jó előjelekkel készülődött a találkozóra, hiszen legutóbbi négy fellépését egyaránt úgy veszítette el az élvonalban, hogy még gólt sem szerzett. Ezúttal is elkerülhető gólt kapott az újonc, hiszen Sebastian Rudy bal oldali szabadrúgása után Roberto Firmino talált fejjel a hálóba.

Stieber Zoltán a Hamburg és a Bayern München elleni meccset követően harmadszor kapott lehetőséget a Fürthben, másodszor kezdőként, és aktívan is játszott, ám eleinte csak egy sárga lapot lehetett a neve mellé jegyezni.

Aztán a 39. percben már a magyar támadó nyakában voltak a társak, hiszen Edgar Prib nem túl helyezett, ám erős lövése után a labda kipattant Tim Wiese kapusról, a magyar válogatott játékos pedig a legjobb ütemben érkezett, és nyolc méterről a kapu közepébe bombázott. 1–1

A második játékrész közepén viszont újra a hazaiak szereztek vezetést: a brazil Firmino után ezúttal a spanyol Joselu juttatta előnyhöz a Hoffét, miután egy kiugrást követően szépen helyezett a bal alsóba.

A vendég bajorokban azonban maradt muníció: a 84. percben egy felpasszolt labdát Stieber készített le Pribnek, aki ezúttal nemcsak erősen, hanem rendkívül pontosan is lőtt 20 méterről, és a labda Wiese mellett a jobb alsóban kötött ki. 2–2

Két perccel később Stiebert lecserélte edzője, a hidegzuhany azonban ezután jött a Fürthnek: ismét jött egy remek ütemű indítás, ismét Joselu volt a leggyorsabb, és ugyan a labda elsőre kipattant Max Grün kapusról, a kipattanóra a spanyol ért oda a leggyorsabban. 3–2

A hosszabbításra is maradt azonban csavar a találkozóban: Prib ívelése után Lasse Sobiech emelkedett a legmagasabbra, és közelről a kapuba csúsztatott. Michael Büskens, a vendégek edzője a pálya közepén ünnepelt, de volt mit: a Fürth négy góltalan meccs után pontot szerzett a Hoffenheim vendégeként. Hoffenheim–Greuther Fürth 3–3.

STIEBER ZOLTÁN GÓLJA (1:42–TŐL)

BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Hoffenheim–Greuther Fürth 3–3 (Firmino 8., Joselu 67., 89., ill. Stieber Z. 39., Prib 84., Sobiech 93.)
1. Bayern München 7 7 21–2 +19 21
2. Eintracht Frankfurt 7 5 1 1 16–10 +6 16
3. Schalke 7 4 2 1 15–7 +8 14
4. Borussia Dortmund 7 3 3 1 17–9 +8 12
5. Hannover 7 3 2 2 15–9 +6 11
6. Bayer Leverkusen 7 3 2 2 11–9 +2 11
7. Fortuna Düsseldorf 7 2 4 1 6–3 +3 10
8. Hamburg 7 3 1 3 9–10 –1 10