Nemzetisport.hu 2011.12.20 21:04 Frissítve: 2013.12.10 01:17

Robben a hajrában lőtte tovább a Bayernt

A labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjében a Bayern München a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a VfL Bochum otthonában: Arjen Robben a 91. percben lőtte a bajorok győztes gólját. A második ligás Greuther Fürth nagy bravúrt vitt véghez: kiejtette az élvonalbeli Nürnberget.

A Bochum nem bírta a hajrát a Bayern ellen (Fotó: Reuters)

DORTMUNDI SZENVEDÉS ÉS TOVÁBBJUTÁS
A Borussia Dortmund a másodosztály listavezetőjével, a Fortuna Düsseldorffal nézett farkasszemet idegenben, és a vártnál sokkal jobban megszenvedett a továbbjutásért.
A találkozó meghatározó eseménye volt, hogy a 34. percben Manuel Gräfe játékvezető kiállította a dortmundiaktól Patrick Owomoyelát. A vendégek ezt követően hiába alakítottak ki helyzeteket, a mezőnyfölény mégiscsak a hazaiakkal volt, ám Mats Hummels és társai jól zártak, így végül a hosszabbításban sem született gól.
A tizenegyespárbajban a hazaiak csapatkapitánya, Andreas Lambertz ugyan hibázott, de a játékvezető újrarúgatta a tizenegyest, ekkor pedig már belőtte. Nem úgy Thomas Bröker a negyedik párban, a fekete-sárgák viszont nem hibáztak, így az elsőosztályú csapat ment tovább.

BOCHUM–BAYERN MÜNCHEN

Nem játszott megilletődve a második vonalban szereplő Bochum, s bátor támadójátékának meg is lett az eredménye, ugyanis a 26. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Mirkan Aydin kapott remek labdát a jobb oldalon, középre adásáról lemaradtak a vendégek, a hosszún érkező Giovanni Federico könnyedén lőtt a bajorok kapujába. (1–0)

A Bayern a fordulás után felpörgette az iramot, s kezdeti mezőnyfölényét hamar gólra váltotta: a csereként beálló Mario Gomez kényszerítőzött Toni Kroosszal, a labda végül a középpályáshoz került, aki estében, mintegy tíz méterről lőtte ki a bal alsót. (1–1)

Sokáig úgy tűnt, hogy marad a döntetlen a rendes játékidő végén és hosszabbításra kerül sor, ám a 91. percben jött Arjen Robben és továbblőtte a Bayernt: Franck Ribéry iramodott meg a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd a túloldalon érkező holland szélső elé tálalt, aki mintegy tíz méterről a hálóba helyezett. (2–1)

NÜRNBERG–FÜRTH

A frank derbi esélyesének az élvonalbeli Nürnberget tekintették, ám a Fürth trénere, Michael Büskens a mérkőzés előtt elmondta: csapata remek formában van az utóbbi időben, s megpróbálják minimálisra csökkenteni az osztálykülönbséget a kupameccsen.

Ezt nem is csinálták rosszul a vendégek, a nagy iramban kezdődő találkozó 15. percében meg is szerezték a vezetést: Heinrich Schmidtgal beadását Christopher Nöthe csúsztatta tovább, végül Edgar Prib bólintott a hálóba. (0–1)

Ezután őrizte előnyét a Fürth, majd a 66. percben emberhátrányba került: Ernd Nehrig megkapta második sárgáját (17 percen belül), így kiállította a játékvezető. A Nürnberg a mérkőzés hátralévő részében nem tudta feltörni ellenfele védelmét, így kikapott, s búcsúzott a sorozattól.

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.