Reus góllal debütált, a Dortmund győzelemmel rajtolt

2012.08.24. 22:44
Marco Reus első dortmundi bajnokiján fontos gólt szerzett és győzelemhez segítette a címvédőt (Fotó: Reuters)
Győzelemmel kezdte meg a 2012–2013-as Bundesliga-idényt a bajnoki címvédő Borussia Dortmund, amely az 1. forduló péntek esti nyitányán hazai pályán 2–1-re legyőzte a Werder Brement. A Dortmund zsinórban a 29. bajnokiján maradt veretlen, s sorozatban a 25. hazai bajnokiján szerzett legalább egy gólt, amivel beállította az 1964 és 1966 között felállított klubrekordját.

A dortmundiak magabiztosan kezdtek, a 11. percben meg is szerezték a vezetést: a nyáron a Mönchengladbachtól szerződtetett Marco Reus Jakub Blaszczykowski előregurított labdájára lódult meg, a tizenhatos vonalán megkerülte Aleksandar Ignjovskit, s jobb lábbal pazarul lőtt el a kapujából kimozduló Sebastian Mielitz mellett a jobb alsó sarokba. Az előző idény legjobbjának megválasztott Reus álomszerűen mutatkozott be a bajnoknál (1–0).

A vezetéssel a birtokában a BVB játéka egyre inkább lelassult, a bajnok mondhatni ráült az eredményre. A Werder előtt így több helyzet is adódott, de balszerencséjére csak kapufáig jutott, nem tudott gólt szerezni – Aaron Hunt szólója végén például a roppant lelkes Reus tisztázott.

A második félidőben is inkább a Werder kezdeményezett, a dortmundiak passzivitása a végén meghozta az egyenlítést: Marko Arnautovic remekül ívelt be a bal oldalról, a cseh Theodor Gebre Selassie pedig az esélytelen Roman Weidenfeiler mellett fejjel a kapuba csúsztatott (1–1).

A Dortmundnak több sem kellett, ismét feljebb kapcsolt egy fokozattal, s csupán hat perc kellett ahhoz, hogy visszaszerezze az előnyt: Blaszczykowski újabb előkészítése és Robert Lewandowski asszisztálása után Mario Götze 12 méterről estében lőtt a jobb alsó sarokba (2–1).

A címvédő a hátralévő időben jobban figyelt hátul, igaz, Arnautovic és Nils Petersen kombinációja révén majdnem egyenlített a Werder. Az állás azonban nem változott, a Dortmund győzelemmel kezdte meg újabb címvédő hadjáratát.

BORUSSIA DORTMUND–WERDER BREMEN 2–1