Ötgólos Dortmund-gála Hamburgban

2012.01.22. 17:41
Lewandowski (9) kétszer is betalált a HSV-nak (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund idegenben 5–1-es győzelmet aratott a Hamburg otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) vasárnap délutáni mérkőzésén. A BVB – a Bayern Münchenhez és a Schalkéhoz hasonlóan – 37 pontot számlál, és második a tabellán.

A tudósító (és a semleges szurkoló) gólokat várt a HSV–Dortmund találkozótól – elvégre a két együttesé a Bundesliga történetének egyetlen 300 találat fölötti (313) párharca –, és nem is kellett csalódnia, az összecsapás hat gólt hozott.

Thorsten Fink csak a vádliproblémával küzdő Mladen Petricre nem számíthatott a Hamburgban (a horvát legalább leülhetett a kispadra), kollégája, Jürgen Klopp ugyanakkor három emberét volt kénytelen nélkülözni sérülés miatt, a pénteken hátsérülést szenvedő Roman Weidenfellert, valamint Felipe Santanát és Mario Götzét. Weidenfeller helyett a mindössze második Bundesliga-meccsén védő Mitchell Langerak állt a sárga-feketék kapujába.

A Klopp-gárda nyomásával kezdődő találkozón tíz percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a hazaiak először eljussanak a dortmundi kapu előterébe; az ausztrál Langeraknak nem okozott gondot a beadás.

A sárga mezesek uralták a mérkőzést, és a 16. percben vezetést is szereztek: Kagava Sindzsi mesteri labdáját a leshatáron helyezkedő Kevin Grosskreutz továbbította Jaroslav Drobny kapujába. 0–1

A folytatásban is többnyire a hamburgiak térfelén gurult, pattogott a labda, a 31. percben Robert Lewandowski hiába fejelt a hálóba, a játékvezető nem középkezdéshez irányította a feleket, hanem „kifelé" mutatott. Hat percre rá a HSV már nem menekült meg az újabb vendéggóltól, Lewandowski ezúttal lábbal jeleskedett, remek egyéni akció végén, két védőt is átjátszva emelt a kivetődő Drobny fölött az üresen hagyott kapuba. 0–2

A második félidőre egy másik Hamburg jött ki az öltözőből, köszönhetően annak, hogy Fink pályára küldte Petricet. A játékrész első tíz percében a házigazdák jószerivel többet veszélyeztettek, mint az első 45 percben, próbálkozásaikat mégsem kísérte szerencse – nem úgy a vendégekét.

Az 58. percben kontra végén Kuba, azaz Jakub Blaszczykowski volt eredményes, 15 méterről, a jobbösszekötő helyéről a jobb alsóba ágyúzva a labdát. 0–3

A 76. percben megint Blaszczykowskit ölelgették a társak, a lengyel ezúttal 11-esből vette be Drobny kapuját (0–4). Korántsem volt még azonban vége a BVB-gálának, hét perccel a vége előtt Lewandowski is megduplázta találatainak a számát. 0–5

Az 1–5-ös végeredményt José Paolo Guerrero állította be a 86. percben.

HAMBURGER SV–BORUSSIA DORTMUND 1–5

1. Bayern München 18 12 1 5 44–13 +31 37
2. Borussia Dortmund 18 11 4 3 40–13 +27 37
3. Schalke 18 12 1 5 41–23 +18 37
4. Mönchengladbach 18 11 3 4 28–12 +16 36
5. Werder Bremen 18 9 3 6 30–31 –1 30
6. Bayer Leverkusen 18 8 5 5 25–24 +1 29
7. Hannover 18 5 9 4 20–24 –4 24