Nemzetisport.hu 2012.09.15 17:44 Frissítve: 2015.02.08 01:52

Ollózós Huszti-dupla, piros lap, Szalai-gól a Bayernnek

Huszti Szabolcs két góllal és gólpasszal járult hozzá a Hannover drámai győzelméhez a Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapján. Üröm az örömben, hogy Husztit 92. percbeli látványos győztes gólja után túlzott gólöröméért – két sárga lappal – kiállították. Szalai Ádám büntetőből gólt lőtt a Bayern Münchennek, csapata mégis kikapott.

Huszti Szabolcs (jobbra) újra kulcsembere volt a Hannovernek (Fotó: Imago)

HANNOVER–WERDER BREMEN 3–2

Huszti Szabolcs emlékezetes parádéjával (négy gólpassz a Wolfsburg ellen) lépett le két hete a Bundesliga színpadáról a Hannover, és az élet úgy hozta, hogy ezen a szombaton ismét a magyar középpályás tündököljön a rivaldafényben. A 6. percben a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak a brémai kaputól mintegy húsz méterre, kissé jobbra, és Huszti ballal a kapu bal oldalába tekerte a labdát.

A 10. percben jött a „szokásos" Huszti-gólpassz is: a magyar légiós a bal oldalon kapott indítást, lágyan középre emelt, és a korábban a Werderben is megforduló dán Leon Andreasen a hálóba fejelt. A Werder egy kezezés miatt megítélt büntetőből, Aaron Hunt révén csökkentette a hátrányt a játékrész derekán.

A fordulás után a vendégek erősítettek, és a 74. percben a belga Kevin De Bruyne lövése révén sikerült is egyenlíteniük. Husztiék némi szerencsével őrizték az állást – aztán a 92. percben robbant a második Huszti-bomba!

A magyar légiós bal oldali beadás után látványos mozdulattal a jobb felső sarokba ollózta a labdát, amivel csapata végül nyert. Fájdalom, végül Huszti távollétében, mivel a meccs hőse túláradó gólöröméért, mezlevételért és a kerítésre való felmászásért villámgyorsan két sárga lapot kapott – így nem kerülhette el a pirosat sem...

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ 3–1

A Bayern pillanatok alatt ötödik sebességbe kapcsolt: Mario Mandzukic közeli lövéssel már a 2. percben megszerezte a vezetést a bajoroknak. A Bayernnek specialitása a viharos kezdés: az elmúlt naptári évben játékosai harmadik alkalommal szereznek gólt az első két percben – ebben ők a Bundesliga legjobbjai.

S még mindig nem pergett le negyedóra a meccsből, amikor Holger Badstuber beadásából Bastian Schweinsteiger befejelte a hazaiak második gólját is. Csapata kilátástalan játékát látván Thomas Tuchel, a Mainz vezetőedzője már a 37. percben kettős cserére szánta el magát, így került a pályára Szalai Ádám.

Éppen a magyar támadó volt az, aki az 59. percben szépített: Szalai tizenegyesből talált be Manuel Neuer kapujába, így egyfelől megszerezte első gólját a Bundesliga mostani szezonjában (április után szerzett újra gólt a bajnokságban), másfelől felcsillantotta a pontszerzés reményét csapatársai előtt.

A végjáték aztán a Bayernnek kedvezett: Javi Martínez passzából Toni Kroos belőtte a Bayern harmadik gólját is.

DORTMUND–LEVERKUSEN 3–0

A Leverkusen igyekezett kapaszkodni a döntetlen állásba, de erőfeszítései csak nem egészen fél óráig kecsegtettek sikerrel. A 29. percben a teljesen üresen felejtett Mats Hummels fejelte be Marcel Schmelzer szögletét, majd nem sokkal a szünet előtt Jakub Blaszczykowski is betalált egy villámgyors lengyel kombinációt követően, Lukasz Piszczek beadásából.

A második félidőben Robert Lewandowski fejes góllal tovább növelte az előnyt, 3–0-ra nyert a Dortmund, ami azt jelenti, hogy a sárga-feketék immár 31 mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban.

BORUSSIA DORTMUND–BAYER LEVERKUSEN 3–0

STUTTGART–DÜSSELDORF 0–0

Hajnal Tamás a kezdő tizenegy tagjaként lépett pályára a Stuttgartban, amely az újonc Düsseldorf ellen próbálta feledtetni a két héttel ezelőtti müncheni hatost. Nos, ez csak félig-meddig sikerült: a Hajnalt a 86. percig a soraiban tudó VfB megszerezte első pontját, ám hiába adódtak lehetőségei, a gólszerzés nem jött össze.

MÖNCHENGLADBACH–NÜRNBERG 2–3

A forduló egyik leglátványosabb meccsét vívta a két csapat. A vendégek meglepetésre kétgólos előnyt szereztek, a Gladbach két új igazolása, Luuk de Jong és Granit Xhaka révén egyenlített, majd jött a Nürnberg nyári szerzeménye, a japán Kijotake Hirosi, aki az első félidőbeli két gólpasszát mutatós – és győzelmet érő – góllal egészítette ki. A két csapat megelőző három bajnokija rendre egy gólt hozott...

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 3–1 (Mandzukic 2., Schweinsteiger 13., Kroos 92., ill. Szalai 59. – 11-esből)
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 3–0 (Hummels 29., Blaszczykowski 39., R. Lewandowski 78.)
Hannover–Werder Bremen 3–2 (Huszti 6., 92., Andreasen 10., ill. Hunt 26. – 11-esből, De Bruyne 74.)
Mönchengladbach–Nürnberg 2–3 (L. de Jong 45., Xhaka 53., ill. T. Klose 17., Simons 25., Kijotake 55.)
VfB Stuttgart–Fortuna Düsseldorf 0–0
Greuther Fürth–Schalke 18.30 (Tv: Eurosport2)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.