Nincs megállás, csúcsformában a Bayern a BL-elődöntő előtt

2013.04.20. 17:35
Ribéry egyet, a Bayern hatot ünnepelhetett. Bombaforma (Fotó: Imago)
Több kulcsjátékosát is pihentetve mutatott be erődemonstrációt a Bayern München a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában: a rekordbajnok a Hannovert gázolta el 6–1-re idegenben a Barcelona elleni BL-elődöntő előtt. A Borussia Dortmund a Real Madrid elleni BL-meccs előtt hazai pályán legyőzte a Mainzot, a meccs elején Marco Reus, végén pedig Robert Lewandowski talált be. Szalai Ádám csereként szállt be a Mainzba. A Leverkusen kiütötte a Hoffenheimet, az Eintracht Frankfurt legyűrte a Schalkét, a HSV a Düsseldorf ellen szerzett három pontot.

A Neuer – Rafinha, Van Buyten, Boateng, Alaba – Timoscsuk, Luiz Gustavo – Th. Müller, Pizarro, Ribéry – Gomez összeállításban pályára lépő Bayern (Lahm, Dante, Javi Martínez, Schweinsteiger, Robben, Shaqiri pihent) egy félidő alatt beledöngölte a gyepbe a Hannovert, folytatva lehengerlő szereplését a Bundesligában.

A hazaiak a 16. percben öngóllal „segítettek be” a Bayernnek, Alaba beadását az abba belecsúszó Lars Stindl továbbította saját kapujába. Ezzel át is szakadt a gát, a 22. percben Franck Ribéry lövésével megduplázta az előnyt a Bayern, majd a szünet előtt Pizarro tálalt Gomez elé, a válogatott csatár pedig háromra növelte a fórt.

Gomez ezzel még nem tekintette befejezettnek a mérkőzést, a 62. percben újabb találattal keserítette a hannoverieket, majd mintaszerű akciót követően jött Pizarro az ötödikkel – a rekordbajnok vészesen közelít a százgólos határhoz ezzel a tempóval... André Hoffmann és Claudio Pizarro gólváltását követően kialakult az 1–6-os végeredmény: a Bayern csúcsformában van a BL-elődöntő előtt.

A Weidenfeller – Piszczek, Szubotics, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Sahin – Blaszczykowski, Götze, Reus – Lewandowski összeállítású, tartalékosnak éppenséggel nem nevezhető Dortmund már az 1. percben megszerezte a vezetést a Szalai Ádámot a „kispadon hagyó” mainziakkal szemben – egy hosszú felívelés után Marco Reus a 36. másodpercben kihasználta a rosszul kijövő és Götzével összefutó Wetklo kapus hibáját.

A második félidőben bevetési parancsot kapott a Marcel Rissét váltó Szalai is, közben a Dortmund kidolgozta és kihagyta a helyzeteket, a mainzi támadójáték pedig a nullával volt egyenlő, a hazaiak minden próbálkozást nagyon hamar elfojtottak. Szalainak volt egy elzúgó lövése, a 87. percben pedig lecsapott Robert Lewandowski, eldöntve a meccset. Lewandowski szériája egészen elképesztő, sorozatban tizenkettedik bajnoki mérkőzésén szerzett gólt!

Folytassuk a dobogóért harcolókkal: a Leverkusennek „kötelező feladata” volt a kiesőjelölt Hoffenheim ellen, és ki is pipálta azt: a 16. percben a Polanski elpasszolta labdára rácsapott a Bayer, az akciót Stefan Kiessling fejezte be, megszerezve szezonbeli 20. bajnoki találatát. Hét perccel később Eugen Polanski egy tizenegyest és magának egy kiállítást is összehozott, maximális kárt okozva csapatának – a büntetőt Simon Rolfes „jólelkűen” kihagyta. Nem sokat segített ez sem a Hoffenheimen, még az első félidőben André Schürrle is betalált. A fordulás után jött megint Kiessling és Schürrle, majd Reinartz is beköszönt, a Hoffenheim pedig felkrétázhatott egy újabb csúnya vereséget.

A Leverkusent követő Schalke Frankfurtba látogatott, és nem örülhetett: Marco Russ éles fejesével az Eintracht megszerezte a vezetést egy szabadrúgás után, és ezzel a góllal meg is nyerte a mérkőzést.

A Hamburgban Rafael van der Vaart húsz perc alatt duplázott, ez fel is adta a leckét a Düsseldorfnak, amely Dani Schahin révén egy fejessel már csak szépíteni tudott. Az esti mérkőzésen a Wolfsburg 3–0-ra győzött Brémában a Werder ellen. A brémaiak kilenc forduló óta képtelenek nyerni, és tovább tépi őket a kieséssel fenyegető osztályozó szele. A Wolfsburg négy bajnoki döntetlen – és a keddi óriási müncheni kupavereség – után győzött újra, és sokat javított a pozícióján.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

Dortmund–Mainz 2–0 (Reus 1., Lewandowski 87.)
Leverkusen–Hoffenheim 5–0 (Kiessling 16., 65., Schürrle 32., 69., Reinartz 79.)
Hannover–Bayern München 1–6 (A. Hoffmann 84., ill. Stindl 16. – öngól, Ribéry 23., Gomez 40., 62., C. Pizarro 71., 86.)
Hamburg–Düsseldorf 2–1 (Van der Vaart 14., 20., ill. Schahin 34.)
Eintracht Frankfurt–Schalke 1–0 (Russ 41.)
Werder Bremen–Wolfsburg 0–3
(Arnold 13., Olic 27., Diego 66. – 11-esből)

1. Bayern München 30 26 3 1 89–14 +75 81
2. Borussia Dortmund 30 18 7 5 74–35 +39 61
3. Bayer Leverkusen 30 15 8 7 58–38 +20 53
4. Schalke 30 13 7 10 50–46 +4 46
5. Freiburg 29 12 9 8 39–34 +5 45