Németország: kevés U19-esből lesz topligás játékos

2018.11.14. 11:36
Egy felmérés szerint a német korosztályos csapatokból a labdarúgóknak csak a töredéke jut el a felnőttélvonalba vagy más nagy európai ligába.

A német ARD rádió szerdán közzétett kutatása szerint a 2010–2011-es idény óta az első három osztály 56 klubjának U19-es csapataiból csak a játékosok 3.5 százaléka tudott kivívni magának helyet a német, spanyol, olasz, francia vagy angol élvonalban. Azaz az 5738 utánpótláskorú futballistából mindössze 198-an értek az európai csúcsfutball közelébe.

A képet még jobban árnyalja, hogy német U19-eseknek csak 2.6 százaléka játszott már legalább tíz mérkőzést valamelyik kontinentális topligában.

A 198 sikeres labdarúgóból a legtöbbet a Hoffenheim és a Werder Bremen nevelte ki (11-11), a Schalke és a Wolfsburg 10-10 főt adott az élmezőnynek. Dortmundból és Stuttgartból kilencen, az 1860 Münchentől nyolcan, míg a bajnok Bayerntől öten állnak ígéretes karrier előtt.

Legfrissebb hírek

Kikapott a Dortmund, a Bayern már csak matematikailag maradhat le a bajnoki címről

Német labdarúgás
1 órája

Kosár: a körmendi kadét fiúk a nagycsapatokkal is felveszik a versenyt

Utánpótlássport
2 órája

Jégkorong: vereséggel kezdett az U18-as válogatott a divízió I/A-vb-n

Utánpótlássport
3 órája

Kicsúszott a St. Pauli kezéből a győzelem

Német labdarúgás
20 órája

Kézi: felvette a kesztyűt a horvátok ellen a serdülő leányválogatott

Utánpótlássport
Tegnap, 14:07

Schäferék új edzője a nők futballban betöltött szerepéről: „jó lenne, ha ez a téma, ez a kérdés egyáltalán nem is létezne már”

Német labdarúgás
Tegnap, 12:43

Jégkorong: kezdődik az U18-as divízió I/A-világbajnokság Krynicában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:07

Kosár: a Szolnok juniorjai túlteljesítettek a nyolcas döntőbe jutással

Utánpótlássport
2026.04.16. 19:47
Ezek is érdekelhetik