Németország: ez ám a bravúr – 45 perc alatt öt gól a magyartól

2015.09.27. 01:13
A címvédő Wolfsburg fennállása legnagyobb különbségű sikerét aratta tétmérkőzésen a női Német Kupa második fordulójában. A Jakabfi Zsanettet is foglalkoztató együttes 19–0-ra nyert a tartományi bajnokságban szereplő DJK VfL Billerbeck otthonában, és bejutott a legjobb tizenhat közé.

A magyar válogatott szélső a szünetben (0–7) állt be, és a második félidőben öt gólt szerzett, ezzel csapata legeredményesebb játékosának bizonyult. A 25 esztendős futballista – aki a Bundesligában ebben a szezonban még nem lépett pályára – a 46., az 53., a 70., a 74. és a 87. percben talált be.

A bokasérüléséből lábadozó Marozsán Dzsenifert nélkülöző 1. FFC Frankfurt is könnyedén győzött, a Bajnokok Ligája címvédője 14–0-ra nyert a regionális ligában érdekelt PSV Freiburg vendégeként.