Német Kupa: Xabi Alonso bombagólja döntött

2015.12.15. 22:30
A Bayern München Xabi Alonso hatalmas góljával 1–0-ra nyert a Darmstadt ellen, ezzel bejutott a Német Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A bajorok spanyol középpályása egy kifejelt labdát kezelt le a 40. percben, majd mintegy 30 méterről elemi erővel lőtt a vendégek kapujába. Ez az egy momentum elég volt ahhoz, hogy el is döntse a továbbjutást. A Darmstadt fennállása során még egyszer sem győzte le a bajorokat.

A Heidenheim érvényesítette a papírformát: a másodosztályú csapat két góllal legyőzte harmadik ligás ellenfelét.

KORÁBBAN

A Werder Bremen és a Bayer Leverkusen lett az első két csapat, amely bejutott a negyeddöntőbe. Előbbi a Mönchengladbachot, utóbbi az Unterhachingot győzte le.

A Mönchengladbach miután legyőzte bajnokin a Bayern Münchent, előbb négy gólt kapott a Manchester Citytől a Bajnokok Ligájában, ötöt pedig a Leverkusentől a bajnokságban. 1965 óta nem fordult elő a csapattal, hogy egymás utáni három tétmeccsen legalább négyszer találnak be ellene.

Ezúttal a Werder rámolt be négyet – sorozatban 27. idegenbeli találkozóján lőtt gólt a brémai csapat a kupában.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Erzgebirge Aue (III.)–Heidenheim (II.) 0–2
(Feick 49., Schnatterer 54.)
Bayern München–Darmstadt 1–0 (X. Alonso 40.)
KORÁBBAN
Unterhaching (IV.)–Bayer Leverkusen 1–3 (Bauer 27., ill. J. Hernández 31., Kiessling 55., Bellarabi 83.)
Mönchengladbach–Werder Bremen 3–4 (Stindl 32., Hrgota 74., 94., ill. Sternberg 52., Vestergaard 58., Pizarro 75., Ujah 78.)