Német Kupa: negyedosztályú csapat a negyeddöntőben

B. L.B. L.
2020.02.05. 23:38
A Bayer Leverkusen bejutott a Német Kupa legjobb nyolc csapata közé, mivel 2–1-re legyőzte a másodosztályban szereplő Stuttgartot.

A Leverkusen az első félidőben még csak lesgólokig jutott, a játékrész hajrájában Moussa Diaby és Kai Havertz találatát érvénytelenítette Bibiana Steinhaus játékvezető.

A második félidő hasonlóan kezdődött, előbb Lucas Alario, majd újra Havertz talált be lesről indulva! A 72. percben a stuttgarti kapus, Bredlow öngóljával már megtört a jég, aztán Alario is jegyzett egy érvényes gólt, a Stuttgart a végén csak szépíteni tudott Wamangituka révén (2–1).

Kis híján csúnyán megégett az élvonalbeli Union Berlin, amely csak a 86. percben tudta eldönteni a negyedosztályú Verl elleni ütközetet (0–1).

A szintén 4. ligás Saarbrücken viszont továbbment, gól nélküli 120 perc után tizenegyesekkel múlta felül a Karlsruhét.