Német Kupa: Korcsmár és Huszti is betalált, Stieber kezdett

2013.08.04. 16:26
Huszti Szabolcs a 93. percben lőtt gólt (Fotó: Reuters – archív)
A labdarúgó Német Kupában mutatkozott be új klubjában, a Stieber Zoltánt is foglalkoztató Greuther Fürthben Korcsmár Zsolt, s a magyar válogatott védő gólt szerzett az ötödosztályú Pfeddersheim ellen, csapata pedig 2–0-val továbbjutott a legjobb 32 közé. Huszti Szabolcsék  is győztek, a Hannover a Victoria Hamburg ellen nyert 2–0-ra. A magyar szélső a 93. percben talált be.

A nyáron a norvég Brann Bergentől a német másodosztályú együtteshez igazoló középhátvéd kezdőként kapott lehetőséget a kupában – akárcsak honfitársa, Stieber Zoltán. A Fürth papíron esélyesebbként az első perctől kezdve rohamozta három osztállyal lejjebb szereplő ellenfele kapuját, s Korcsmár találatával a 32. percben sikerült is betalálnia. A Fürth végül 2–0-ra nyert, Korcsmár és Stieber egyaránt végig a pályán volt.

Huszti Szabolcs is kezdőként kapott lehetőséget – a Hannoverben. A Kicker tudósítása szerint gyakran feltűnt a balszárnyon, beadásai rendre veszélyesek voltak. Sőt a találkozó legvégén, a 93. percben be is talált, a Hannover pedig 2–0-ra győzött – a német portál szerint kis szerencsével.

Az élvonal újonca, a Braunschweig a 66. percben ugyan egyenlített a második ligás Bielefeld otthonában, de így sem tudta elkerülni a kiesést. A hazaiaktól Tim Jerat a 72. percben büntetőből betalált, a végeredmény így 2–1 lett, a hajrában pedig még Deniz Dogant ki is állították a vendégektől.

HUSZTI TALÁLATA 06:26-TÓL LÁTHATÓ

Bombameglepetés született a francia határ közelében! A harmadik vonalbeli Saarbrücken óriási csatában, hosszabbítás után kiejtette az élvonalbeli Werder Brement. A brémaiak a rendes játékidőben még ikszre tudták menteni az állást (Sebastian Prödl találatával), de a ráadásban az alacsonyabb osztályú együttes Tim Stegerer távoli löketével ismét előnybe került, majd egy kontra után beállította a 3–1-es végeredményt.

A Werder az előző idényben is a legjobb 64 között búcsúzott, tavaly augusztusban a Preussen Münstertől 4–2-re kapott ki, ugyancsak hosszabbításban. Sőt, még egy esztendővel korábban is ez volt a helyzet: a másik két esethez hasonlóan akkor is egy harmadosztályú gárda, a Heidenheim volt a Bremen mumusa – szintén a Német Kupa első fordulójában.

A Borussia Mönchengladbach nevével sem találkozhatunk idén a legjobb 32 között. A harmadik vonalban szereplő Darmstadt 0–0-s rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 5–4-re legyőzte a Bundesliga 1-es együttest.

A Hamburg a korábbi zalaegerszegi Artjoms Rudnevs duplájával (is) 4–0-ra legyőzte az ötödosztályú Schott Jenát. Eközben a VfB Stuttgart immár az eligazoló Hajnal Tamás nélkül jutott tovább. A vasárnapi meccsek végére még maradt egy meglepetés: a másodosztályú Sandhausen tizenegyesekkel búcsúztatta az élvonalbeli Nürnberget. A 2. forduló sorsolását egyelőre tizenkét élvonalbeli csapat várhatja, a Schalke és a Bayern hétfőn csatlakozhat hozzájuk.