Német Kupa: kiesett a címvédő; hatot rúgott a Szalaival felálló Hoffenheim

2018.08.18. 17:31
A Német Kupa 1. fordulójának eddigi legnagyobb meglepetése a címvédő Eintracht Frankfurt kiesése, a legutóbbi győztest a negyedosztályú Ulm búcsúztatta. A Bayern München is ebből az osztályból kapott ellenfelet, és bár a bajorok szintén megszenvedtek, 1–0-ra azért nyerni tudtak. Szalai Ádám végigjátszotta a Hoffenheim meccsét, csapata végül 6–1-re verte meg a Kaiserslauternt.

A Német Kupa 2018–2019-es kiírásának rögtön az 1. fordulójában kiesett a címvédő Eintracht Frankfurt. A legutóbbi győztest a negyedosztályú Ulm búcsúztatta, a találkozó végeredménye 2–1 lett.

A múltkori döntő másik résztvevőjét, a Bayern Münchent is megizzasztotta a szintén negyedik vonalbeli Drochtersen/Assel. A bajorok csak a 81. percben kerültek előnybe Robert Lewandowski révén.

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a Hoffenheim színeiben, amely a 22. percben már 3–0-ra vezetett. Bár utána a Kaiserslautern is a kapuba talált, a Hoffenheim további három gólt lőtt harmadosztályú ellenfelének. Szalai végigjátszotta a meccset, de nem szerzett gólt.

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
1. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

SV Linx (V.)–1. FC Nürnberg 1–2 (Rubio 21. – 11-esből, ill. Ishak 15., 88.)
Elversberg (IV.)–VfL Wolfsburg 0–1 (Ginczek 76.)
Wormatia Worms (IV.)–Werder Bremen 1–6 (Mimbala 44., ill. Oszako 9., Kainz 21., Bargfrede 31., Kruse 41. – 11-esből, Eggestein 45., 79.)
SV Drochtersen/Assel (IV.)–Bayern München 0–1 (Lewandowski 81.)
Kaiserslautern (III.)–Hoffenheim 1–6 (Spalvis 33., ill. Joelinton 6., 22., 53., Schulz 13., Kaderábek 51., Brenet 63.)
CfR Pforzheim (V.)–Bayer Leverkusen 0–1 (Alario 27. – 11-esből)
SSV Ulm (IV.)–Eintracht Frankfurt 2–1 (Kienle 48., Lux 72., ill. Paciencia 90.)
TuS Dassendorf (V.)–MSV Duisburg (II.) 0–1 (Tascsi 24.)
SV Rödinghausen (IV.)–Dynamo Dresden (II.) 3–2 (Meyer 20., Engelmann 45., Hippe 120., ill. Duljevic 11., Aoszman 25.) – hosszabbítás után
Erzgebirge Aue (II.)–Mainz 1–3 (Testroet 83., ill. Maxim 31., 65., Quaison 59.)
Rot-Weiss Oberhausen (IV.)–SV Sandhausen (II.) 0–6 (Schleusener 7., F. Müller 25., 90., Forster 46. – 11-esből, Kister 61., M. Karl 83.)
TuS Erndtebrück (V.)–Hamburger SV (II.) 3–5 (Jamazaki 43., Hunold 48., Hilchenbach 71., ill. Holtby 7. – 11-esből, Arp 11., Lasogga 64., 66., O. Mangala 90.)
Hansa Rostock (III.)–VfB Stuttgart 2–0 (Soukou 8., Pepics 84.)