Német Kupa: Kagava-dupla, könnyed dortmundi siker

2016.08.22. 22:39
A dortmundi játékosok háromszor is gólt ünnepelhettek (Fotó: Borussia Dortmund/Facebook)
A labdarúgó Német Kupa 1. fordulójának utolsó mérkőzésén a Borussia Dortmund idegenben 3–0-ra legyőzte a negyedosztályú Eintracht Triert, így az előző három kiírást egyaránt ezüstérmesként záró dortmundi alakulat könnyed játékkal jutott be a legjobb 32 együttes közé.

Thomas Tuchel, a BVB vezetőedzője a Weidenfeller – Passlack, Papasztathopulosz, Bartra, Schmelzer – Castro, Rode – O. Dembélé, Kagava, Schürrle – Aubameyang kezdőcsapatot küldte pályára – nem mondhatni, hogy félvállról vette a találkozót.

Sindzsi Kagava révén már a 8. percben megszerezte a vezetést a vendégegyüttes, a japán közelről a hálóba passzolt egy a védőkről lecsorgó labdát (0–1). A 33. percben pedig már saját maga és csapata második gólját is megszerezte (0–2) – minden sorozatot figyelembe véve ez volt a középpályás 50. találata a Dortmund mezében.

Az első félidő utolsó percében a nyáron szerződtetett német válogatott André Schürrle is bevette a hazaiak kapuját (0–3), így a dortmundiak már az első félidőben eldöntötték a továbbjutás kérdését.

A szünet után Tuchel Adrián Ramost, Emre Mort és a friss Eb-győztes Raphaël Guerreirót is becserélte, ám hiába volt meg a lehetősége szinte mindenkinek a vendégek közül, hogy növelje csapata előnyét, elszórakozták a helyzeteiket – vagy a hazaiak kapusa, illetve a kapufa mentett –, így maradt a 0–3, a Dortmund könnyed játékkal lépett a következő körbe.