T. M. 2020.09.13 17:34 Frissítve: 2020.09.13 22:23

Német Kupa: hetet vágott negyedosztályú ellenfelének a Leverkusen

A Bayer Leverkusen hetet vágott a negyedosztályú Eintracht Norderstedtnek a labdarúgó Német Kupa vasárnapi játéknapján, és továbbjutott a 2. fordulóba, a legjobb 32 közé. Az első osztályú csapatok közül a VfB Stuttgart csupán egy góllal verte meg a Hansa Rostockot, míg a Hoffenheim tizenegyespárbajra kényszerült negyedosztályú ellenfele ellen. Sallai Roland csapata, a Freiburg is továbbjutott, a magyar válogatott támadó bő 20 percet játszott.

Hengerelt a Bayer Leverkusen (Fotó: AFP)

NÉMET KUPA
1. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Eintracht Norderstedt (IV.)–Bayer Leverkusen 0–7 (L. Bender 4., Amiri 10., 31., Alario 12., Wirtz 21., Aránguiz 30., Schick 77.)
Chemnitzer FC (IV.)–Hoffenheim 2–2 – 11-esekkel 2–3 (Freiberger 59., Bickel 100., ill. Kramaric 48., 111. – a másodikat 11-esből)
Hansa Rostock (III.)–VfB Stuttgart 0–1 (Wamangituka 42.)
TSV Steinbach Haiger (IV.)–SV Sandhausen (II.) 1–2
SV Elversberg (IV.)–FC St. Pauli (II.) 4–2
SC Wiedenbrück (IV.)–SC Paderborn 07 (II.) 0–5
1. FC Kaiserslautern (III.)–SSV Jahn Regensburg (II.) 1–1 – 11-esekkel 3–4
1. FC Rielasingen-Arlen (V.)–Holstein Kiel (II.) 1–7
SV Waldhof Mannheim (III.)–SC Freiburg 1–2 (Martinovic 56., ill. Kvon Csang Hun 19., Schmid 79.)
1. FC Magdeburg (III.)–SV Darmstadt 98 (II.) 2–3 – hosszabbítás után
SV Wehen Wiesbaden (III.)–1. FC Heidenheim (II.) 1–0

A győztesek továbbjutottak.

2020.10.15 19:11:22

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN 3. RÉSZ A sorozat harmadik részében a döcögő nyolcvanas évekről esik szó, benne két magyar trénerrel.

2020.10.08 16:17:37

BAYERN MÜNCHEN, 2. RÉSZ. Sikeres bajor csúcstámadások a hetvenes évek futballszínpadán – főszerepben a háromkirályok.

2020.10.04 17:21:34

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Többször is a padlóról állt fel a Hertha, de nem lett döntetlen, mert a lengyel csatár négy gólja győzelmet hozott a Bayernnek.

2020.10.03 17:41:33

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kiváló futballal tért vissza a kezdőcsapatba a magyar válogatott védő, az ellenfél kapuja előtt is remekelt.