Bayern-henger Hamburgban is a Német Kupában

2014.10.29. 20:29
A Bayern München gond nélkül jutott tovább a Német Kupában (Fotó: Reuters)
A Német Kupa 2. fordulójában a Bayern München idegenben verte meg a Stieber Zoltánt végig a soraiban tudó Hamburgot. A hazaiaknak sokáig szinte momentumuk sem volt a meccsen, de azért a szépítés összejött nekik. Továbbment a Leverkusen, a Hoffenheim és a Wolfsburg is.

NÉMET KUPA, 2. FORDULÓ
Hamburg–Bayern München 1–3
(0–2)
Hamburg, Imtech Aréna, 57 000
néző. Vezette: Fritz
Hamburg: Drobny – Götz, Westermann, Djourou (Van der Vaart, 69.), Ostrzolek – Arslan (Kacar, 61.), Jirácek (Steinmann, 18.) – N. Müller, Holtby, Stieber – Lasogga. Vezetőedző: Josef Zinnbauer
Bayern Müncen: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Bernat – Xabi Alonso (Höjbjerg, 70.) – Lahm (Rode, 65.), Alaba – T. Müller, Ribéry – Lewandowski (C. Pizarro, 75.). Vezetőedző: Pep Guardiola
Gólszerző: Lasogga (85.), ill. Lewandowski (7.), Alaba (44.), Ribéry (55.)

A Bundesligában mostanában nem túl acélos Hamburg a kupában kapott nehéz ellenfelet, mert a Bayern München aligha szerepelt a kikötővárosiak kívánságlistájának élén.

Alig hét percet kellett várni ahhoz, hogy mindez érthető legyen. A hamburgi Westermann akart óvatlanul hazaadni, lecsapott a labdára Thomas Müller, aki egyből középre adott, Lewandowski 7 méterről lőtt, és, bár úgy tűnt, gól lesz belőle, valahonnan a semmiből előkerült Djourou a gólvonal elé, és kipattant róla a labda, csakhogy megint Lewandowski elé, aki ezúttal már nem hibázott. 0–1

A gól után sem tudott újítani a Hamburg, mert mezőnyben ugyan jól küzdött, arra azonban egyáltalán nem jutott ereje, hogy a müncheni kapu előtt is vitézkedjen. A Bayern uralta a félidőt, és örülhettek a hazaiak, hogy csak egy gólt kaptak. Mielőtt azonban véget ért volna az első játékrész, mégis növelni tudta előnyét a Bayern. A 44. percben Alaba lőtt vagy 30 méterről, és az erős, bár nem túl helyezett lövést Drobny egyszerűen bevédte. Igaz, egészen hihetetlenül szitált a labda a levegőben. Kapusrémálom. 0–2

A második félidőben sem változott a játék képe, ráadásul alig tíz perccel a kezdés után máris hárommal vezetett a Bayern. Ribéry húzott középre a tizenhatos bal sarka felől, majd lőtt is, a labda megpattant Djourou lábán, és ezzel becsapta a Hamburg kapusát, aki már csak a hálóból szedhette ki a labdát. 0–3

Ezzel a lényegi dolgok eldőltek, Thomas Müller még lőhetett volna legalább hármat, de Drobny remekül védett. A végére is jutott csattanó, mert a 85. percben összejött a Hamburg szépítő gólja. Stieber hozta fel a labdát, jól indította Van der Vaartot, aki az alapvonal közeléből középre emelt, a védők pedig megfeledkeztek Lasoggáról, aki 3 méterről a kapuba fejelt. 1–3

Semmi különös nem történt, csak érvényesült a papírforma. Ha a Bayern jobban hajt, nagyon megszórhatta volna a különben jól küzdő Hamburgot.

JÁTSZOTTAK MÉG...

A Hoffenhem hazai pályán minden megerőltetés nélkül győzte le az FSV Frankfurtot. Szalai Ádám végig a kispadon foglalt helyet. Sven Schipplock és Jannik Vestergaard góljával már a szünetben megnyugtató előnybe került a hazai csapat, amely végül 5–1-re nyert. A vendégek találatát a korábban a Fradiban is légióskodó André Schembri szerezte.

Kalmár Zsolt az RB Leipzigben nem volt a keretben az Erzgebirge Aue elleni összecsapáson. A magyar légiós csapata hosszabbításban biztosította helyét a következő fordulóban.

A bajnokságban is menetelő Wolfsburg a kupában sem torpant meg. A másodosztályú Heidenheimet 4–1-re legyőzve jutott tovább.

(Lasogga 85., ill. Lewandowski 7., Alaba 44., Ribéry 55.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–2

93. perc: Vége a meccsnek, simán nyert a Bayern. 0–3
92. perc:
Egy magamutogató futóbolond beszaladt a pályára, és a sáljáfval rácsapott Ribéry fejére, majd beintett neki. Ribéryt úgy kellett elrángatni onnan.
91. perc: Drobny
elképesztette bravúrjával Thomas Müllert, aki alig akarta elhinni, hogy 4 méterről sem tudott túljárni a kapus eszén.
88. perc: Thomas Müller
lőhetett volna gólt, de hiába helyezte remekül a labdát, Drobny odaért a jobb alsóba, és védett.
85. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Hamburg! Stieber
hozta fel a labdát, jó labdával indította Van der Vaartot, aki az alapvonal közeléből középre emelt, a védők pedig megfeledkeztek Lasoggáról, aki 3 méterről a kapuba fejelt. 1–3
83. perc: Bernat
suhintotta rá 15 méterről, és alig ment el a labda a bal alsó sarok mellett.
75. perc:
Újabb Bayern-csere. Lewandowski lejött, Pizarro bejött.
73. perc:
Jobb oldali beadás után Ribéry lőtt 13 méterről, a kapáslövést nagy bravúrral védte Drobny.
70. perc:
Cserélt a Bayern, Xabi Alonso helyett Höjbjerg érkezett.
69. perc:
A peches Djourou helyett Rafael van der Vaart a pályán.
68. perc: Lasogga
lőtt jobbról, 25 méterről. A löket nem volt túlságosan erős, és bár a kapu bal oldalába tartott, Neuer ártalmatlanította.
64. perc:
Cserélt a Bayern, Lahm helyett Rode a pályán.
63. perc: Lewandowski
vette észre, hogy kimozdult a kapujából Drobny, és megpróbálta átemelni fölötte a labdát. A magasság megvolt, de az irányzék jobbra hordott.
61. perc:
Cserélt a Hamburg. Arslan helyett Kacar lépett pályára.
58. perc: Alaba
adott középre, ahol érkezett Thomas Müller, aki 6 méterről, nagy helyzetben lefordult a védőjéről, de gólt lőnie nem sikerült.
55. perc: GÓÓÓL! Ribéry
húzott középre a tizenhatos bal sarka felől, majd lőtt is, a labda megpattant Djourou lábán, és ezzel becsapta a Hamburg kapusát, aki már csak a hálóból szedhette ki a labdát. Öngól. 0–3
53. perc:
Trükkös szögletkombináció után Stieber adott jobbról középre, a tizenhatoson belül Lassoga érte el fejjel a labdát, de irányítani már nem tudta.
49. perc: Arslan
lökte föl Ribéryt, amit a francia kissé zokon vett. Őt nem szabad bántani.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
45. perc: Vége az első félidőnek, már most az az érzése az embernek, hogy eldőlt a továbbjutás... 0–2
44. perc: GÓÓÓÓL! MOST MÁR TÉNYLEG KETTŐVEL VEZET A BAYERN! ALABA! 0–2 Alaba
lőtt vagy 31 méterről, és az erős, bár nem túl helyezett lövést Drobny egyszerűen bevédte. Igaz, egészen hihetetlenül szitált a labda a levegőben. Kapusrémálom. 0–2
42. perc:
Lahm tűnt fel a középcsatár pozíciójában! Alaba volt nagyon harcos, az alapvonal közeléből balról élesen a kapu elé lőtte a labdát, érkezett Lahm, és 3 méterről lőtt, Drobny azonban egészen hihetetlen reflexszel védett, a kipattanót pedig eltakarították a védők.
41. perc:
Jobb oldali Bayern-szöglet után Thomas Müller szerzett labdát az ötös környékén, de addig forgolódott, amíg szerelni tudták.
35. perc:
Bal oldali beadás után Holtby fejelhetett 11 méterről, de jócskán fölé ment a labda.
33. perc:
Ribéry iramodott volna meg előre, ha Djourou fel nem vágja a felezővonalnál. Sárga lap a hamburginak.
29. perc: Alaba
ívelt be jobb oldalról egy szabadrúgást a kapu elé, és a veszélyesen érkező müncheniek elől végül Steinmann fejelte szögletre a labdát.
27. perc:
Bal oldali Bayern-szöglet után Dante volt túlságosan erőszakos, ezért hiába tudott fejelni, a bíró kifelé ítélt szabadrúgást.
Az ismétlésből aztán egyértelmű volt a les.
20. perc: KETTŐ A BAJOROKNAK! Azaz mégsem... hiába lőtte be pimaszul a labdát a Hamburg hálójába Thomas Müller, miután kicselezte a kapust is, és hiába ítélt a bíró gólt, a partjelző úgy látta, hogy les volt, ezért visszavonták...
18. perc:
Kényszerű csere a Hamburgban. Jirácek helyett Steinmann a pályán.
16. perc: Götz
kapott sárga lapot, mert visszahúzta Ribéryt.
6. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BAYERN!
A Hamburg csékája, Westermann akart óvatlanul hazaadni, lecsapott a labdára Thomas Müller, aki egyből középre adott, Lewandowski 7 méterről lőtt, és bár úgy tűnt, gól lesz belőle, valahonnan a semmiből előkerült Djourou a gólvonal elé, és kipattant róla a labda, csakhogy megint Lewandowski elé, aki ezúttal nem hibázott. 0–1
1. perc: Elkezdődött a meccs, a Hamburg fehér-pirosban, a Bayern feketében játszik.