K. Zs. 2020.09.12 17:36 Frissítve: 2020.09.12 22:39

Német Kupa: Gulácsiék simán vették az első akadályt

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 3–0-ra nyert a Nürnberg vendégeként a labdarúgó Német Kupa szombati játéknapján, és továbbjutott a 2. fordulóba, a legjobb 32 közé. A pályára lépő élvonalbeli csapatok mind továbbjutottak – többségük fölényes győzelemmel, de az Uinon Berlin például csak hosszabbítást követően –, és sikerrel vette az akadályt a másodosztályú Bochum is, amely erre a meccsre még nem nevezte be frissen igazolt magyar légiósát, Novothny Somát.

A lipcsei Dani Olmo (középen) áthatol a nürnbergi védelmen (Fotó: AFP)

 

A lipcseiek kapuját végig Gulácsi Péter őrizte a szombati mérkőzésen, a másik magyar válogatott játékos, Willi Orbán a 72. percben lépett pályára csereként.

NÉMET KUPA
1. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Szombati mérkőzések

Nürnberg (II.)–RB Leipzig 0–3 (Haidara 3., Y. Poulsen 67., Hvang Hi Csan 90.)
Fürstenwalde (IV.)–Wolfsburg 1–4
(Geurts 9. – 11-esből, ill. Joao Victor 23., 29., Gerhardt 60., Guilavogui 77.)
FC Oberneuland (IV.)–Borussia Mönchengladbach 0–8 (Herrmann 13., 14., Hofmann 19., Benszebaini 25., Elvedi 35., Neuhaus 52., 84., I. Traoré 76.)
1860 München (III.)–Eintracht Frankfurt 1–2
(Steinhart 79. – 11-esből, ill. André Silva 51., Dost 56.)
Altglienicke (IV.)–1. FC Köln 0–6 (Hector 17. – 11-esből, Rexhbecaj 36., 63., Czichos 43., Özcan 68., D. Drexler 85.)
Eintracht Celle (V.)–Augsburg 0–7 (Vargas 20., Caligiuri 30., Finnbogason 47. – 11-esből, Niederlechner 57., Hahn 66., F. Jensen 88., 90.)
Carl Zeiss Jena (IV.)–Werder Bremen 0–2 (Sargent 49., Chong 88.)
Karlsruher SC (II.)–Union Berlin 0–1 (Schlotterbeck 118.) – hosszabbítás után
FV Engers 07 (V.)–VfL Bochum (II.) 0–3
Todesfelde (V.)–Osnabrück (II.) 0–1
RSV Meinerzhagen (V.)–Greuther Fürth (II.) 1–6 – hosszabbítás után

Ingolstadt (III.)–Fortuna Düsseldorf (II.) 0–1
Ulm (IV.)–Erzgebirge Aue (II.) 2–0

A győztesek továbbjutottak.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Pénteken játszották

Eintracht Braunschweig (II.)–Hertha BSC 5–4
TSV Havelse (IV.)–1. FSV Mainz 1–5
Vasárnap

15.30: Eintracht Norderstedt (IV.)–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)
15.30:
Chemnitzer FC (IV.)–Hoffenheim
15.30: Hansa Rostock (III.)–VfB Stuttgart
15.30: TSV Steinbach Haiger (IV.)–SV Sandhausen (II.)
15.30: SV Elversberg (IV.)–FC St. Pauli (II.)
15.30: SC Wiedenbrück (IV.)–SC Paderborn 07 (II.)
15.30: 1. FC Kaiserslautern (III.)–SSV Jahn Regensburg (II.)
15.30: 1. FC Rielasingen-Arlen (V.)–Holstein Kiel (II.)
18.30: SV Waldhof Mannheim (III.)–SC Freiburg
18.30: 1. FC Magdeburg (III.)–SV Darmstadt 98 (II.)
18.30: SV Wehen Wiesbaden (III.)–1. FC Heidenheim (II.)
Hétfő
18.30:
Rot-Weiss Essen (IV.)–Arminia Bielefeld
18.30: Dynamo Dresden (III.)–Hamburger SV (II.)
18.30: Würzburger Kickers (II.)–Hannover 96 (II.)
20.45: MSV Duisburg (III.)–Borussia Dortmund
Október 15.
20.45:
Bayern München–1. FC Düren (V.)
Később meghatározandó időpontban
1. FC Schweinfurt 05 (IV.)/Türkgücü München (III.)–Schalke 04

2020.10.15 19:11:22

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN 3. RÉSZ A sorozat harmadik részében a döcögő nyolcvanas évekről esik szó, benne két magyar trénerrel.

2020.10.08 16:17:37

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN, 2. RÉSZ. Sikeres bajor csúcstámadások a hetvenes évek futballszínpadán – főszerepben a háromkirályok.

2020.10.04 17:21:34

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Többször is a padlóról állt fel a Hertha, de nem lett döntetlen, mert a lengyel csatár négy gólja győzelmet hozott a Bayernnek.

2020.10.03 17:41:33

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kiváló futballal tért vissza a kezdőcsapatba a magyar válogatott védő, az ellenfél kapuja előtt is remekelt.

2020.10.03 13:04:14

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A Freiburg fél óráig jól tartotta magát a Dortmund otthonában, de aztán beindult a Haaland, Reus, Reyna hármas.