Német Kupa: Szalai Ádám beállt, majd gólt szerzett – videó

H. K.H. K.
2020.09.11. 22:40
Szalai Ádám gólt szerzett a Német Kupában (Fotó: AFP, archív)
A Mainz 5–1-re legyőzte a negyedosztályú TSV Havelsét a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában – Szalai Ádám szerezte csapata második találatát. Nagy meglepetésre kiesett viszont a Hertha: a berliniek kilencgólos drámában búcsúztak a Bundesliga 2-es Eintracht Braunschweig ellen.

A Mainznál nem volt ott a kezdőben Szalai Ádám – a magyar válogatott támadó a 61. percben, 1–1-es állásnál beállt, majd a 77. percben egy beadás után öt méterről a bal alsóba fejelt.

Szalai találata után a Mainz beindult, s végül simán, 5–1-re nyert, ezzel továbbment a következő fordulóba.

A játéknap másik mérkőzésén a másodosztályú Braunschweig ötször volt eredményes a Hertha ellen – a berliniek 5–4-re alulmaradtak, így elbúcsúztak a sorozattól.

NÉMET KUPA
1. FORDULÓ
Eintracht Braunschweig (II.)–Hertha BSC 5–4
(Kobylanski 2., 44., 67., Mittelstädt 17. – öngól, Abdullahi 73., ill. Lukebakio 22., 83., Matheus Cunha 29., Pekarík 65.)
TSV Havelse (IV.)–1. FSV Mainz 1–5 (Plume 17., ill. Mateta 57., 79., 90+1., Szalai 77., Quaison 86.)