nemzetisport.hu 2017.08.13 21:20 Frissítve: 2017.08.13 21:56

Német Kupa: nagyot égett a HSV, majdnem követte a Stuttgart is

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig és Megyeri Balázs együttese, a Greuther Fürth is 5–0-ra nyert idegenben a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában.

Gulácsi végigvédte a lipcseiek mérkőzését, amelyen még az is belefért az első osztályú csapatnak, hogy Timo Werner büntetőt rontson a hetedosztályú riválissal szemben.

Megyeri viszont csak a cserepadról szemlélhette együttesét, a Pintér Ádámot keretébe nem nevező másodosztályú Fürth sem kapott gólt.

Nagyot égett viszont a Hamburg: a harmadosztályú Osnabrück úgy ejtette ki az élvonalbeli csapatot, hogy a 18. perctől kezdve emberhátrányban játszott… A 3–1 során a HSV csak büntetőből tudott betalálni, 3–0-nál…

Nem sokon múlt, hogy hasonló sorsra jusson a Stuttgart is, de a negyedik ligás Cottbus otthonában 0–2-ről egyenlíteni tudott a VfB, és tizenegyesekkel továbbment.

Eintracht Norderstedt (IV.)–Wolfsburg 0–1
1. FC Saarbrücken (IV.)–Union Berlin (II.) 1–2 – h. u.
FC Magdeburg (III.)–Augsburg 2–0
Energie Cottbus (IV.)–VfB Stuttgart 2–2 – tizenegyesekkel: 3–4
Wehen Wiesbaden (III.)–Erzgebirge Aue (II.) 2–0

2018.11.10 15:30:34

Német labdarúgás nemzetisport.hu

A müncheniek kétszer is vezettek Lewandowski góljaival, ám Reus kétszer egyenlített, Paco Alcácer meg döntött.

2018.11.10 10:56:46

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

A lipcsei együttes kapusa nagyon örül annak, hogy Willi Orbán a magyar válogatottat választotta.

2018.11.02 23:34:34

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Két lábbal álljunk a földön, és legyünk szenvedélyesek. Mindenkinek a fekete-sárgákért kell égnie. Új játékfilozófiára, egyértelmű identitásra és összetéveszthetetlen játékstílusra van szükségünk.”

2018.10.30 23:51:47

ALAPVONAL. „Egyetlen sajtótájékoztató alatt romba döntötték mindazt, amit az elmúlt évtizedek kemény munkájával elértek. Sosem gondoltam volna, hogy ennyi gyengeséget látok a Bayern vezetőitől.”

2018.10.27 09:37:05

Nem játszott csúcsformában Dárdai Pál együttese, mégis pontot szerzett • A Bayern nyert Mainzban.