nemzetisport.hu 2019.02.06 20:24 Frissítve: 2019.02.06 23:26

Német Kupa: a Leipzig egygólos győzelemmel negyeddöntős

Egy korai gól is elégnek bizonyult az RB Leipzig számára, hogy legyőzze a Wolfsburgot, és bejusson a Német Kupa negyeddöntőjébe. A lipcseieknél Gulácsi Péter és a csapatkapitány Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

Matheus Cunha góljával jutott tovább a Leipzig (Fotó: AFP)

A mérkőzés egyetlen gólja a 9. percben esett, amikor Lukas  Klostermann indításával Matheus Cunha kilépett, és 11 méterről, estében a jobb sarokba küldte a labdát, 1–0.

A másik délutáni mérkőzésen a Bundesliga másodosztályának 5. helyén álló Holstein Kiel a hajráig tartotta magát, de a 85. percben Michael Gregoritsch góljával kiharcolta a továbbjutást az élvonalbeli Augsburg, 0–1.

Este a Schalke könnyed győzelemmel ment tovább, miután 4–1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
RB Leipzig–Wolfsburg 1–0
(Matheus Cunha 9.)
Holstein Kiel (II.)–Augsburg 0–1 (Gregoritsch 85.)
Schalke 04–Fortuna Düsseldorf 4–1 (Kutucu 29., S. Sané 48., 87., Uth 53., ill. Hennings 71.)
Hertha BSC–Bayern München 2–3
(Mittelstädt 3., Selke 67., ill. Gnabry 7., 49., Coman 98.) – hosszabbítás után

2019.02.23 14:44:22

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Két és fél héttel a kupakiesés után Dárdai Pál Herthája a bajnokságban is kikapott a Bayerntől.

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.