Német Kupa: a Leipzig egygólos győzelemmel negyeddöntős

2019.02.06. 20:24
Matheus Cunha góljával jutott tovább a Leipzig (Fotó: AFP)
Egy korai gól is elégnek bizonyult az RB Leipzig számára, hogy legyőzze a Wolfsburgot, és bejusson a Német Kupa negyeddöntőjébe. A lipcseieknél Gulácsi Péter és a csapatkapitány Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

A mérkőzés egyetlen gólja a 9. percben esett, amikor Lukas Klostermann indításával Matheus Cunha kilépett, és 11 méterről, estében a jobb sarokba küldte a labdát, 1–0.

A másik délutáni mérkőzésen a Bundesliga másodosztályának 5. helyén álló Holstein Kiel a hajráig tartotta magát, de a 85. percben Michael Gregoritsch góljával kiharcolta a továbbjutást az élvonalbeli Augsburg, 0–1.

Este a Schalke könnyed győzelemmel ment tovább, miután 4–1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
RB Leipzig–Wolfsburg 1–0
(Matheus Cunha 9.)
Holstein Kiel (II.)–Augsburg 0–1 (Gregoritsch 85.)
Schalke 04–Fortuna Düsseldorf 4–1 (Kutucu 29., S. Sané 48., 87., Uth 53., ill. Hennings 71.)
Hertha BSC–Bayern München 2–3