Német Kupa: alakul a Dortmund-Bayern finálé

2014.04.15. 20:25
A konfettiesőt nem követte gólzápor, de a Dortmundnak a két gól is bőven elég volt (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund labdarúgó-csapata hazai pályán vívta ki a döntőbe jutást a Német Kupában a Wolfsburg fölött aratott 2–0-s sikernek köszönhetően. Robert Lewandowski 100. gólját szerezte a Dortmund színeiben, mellette Henrih  Mhitaran is betalált a rengeteg ziccert elpuskázó vendégeknek. A másik elődöntőben szerdán a Bayern München és az 1. FC Kaiserslautern találkozik egymással, a finálét Berlinben rendezik.

LABDARÚGÁS, NÉMET KUPA
BORUSSIA DORTMUND–VFL WOLSFSBURG 2–0 (2–0)
Dortmund, Signal Iduna Park, 80.200 néző. V: Gräfe
Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Papasztathopulosz, Durm – Kehl, Jojics – Grosskreutz, Mhitarjan (Kirch, 72.), Reus (Schieber, 90.) – Lewandowski (Aubameyang, 85.). Vezetőedző: Jürgen Klopp
A kispadon:
Langerak (k.), M. Friedrich, Hofmann, Sahin
Wolfsburg: Grün – Träsch, M. Schäfer, Naldo, Knoche – Junior Malanda (Caligiuri, 83.), Luiz Gustavo – Perisic, De Bruyne, Arnold (Vieirinha, 63.) Olic. Vezetőedző: Dieter Hecking
A kispadon:
Drewes (k.), Ochs, T. Klose, Medojevics, Polák
Gólszerző: Mhitarjan (12.), Lewandowski (43.)

Hétköznap este ide vagy oda, megtelt a Signal Iduna Park a Dortmund Wolfsburg elleni kupaelődöntőjére (alig 80.200-an látogattak el a stadionba), és a hazai szurkolók dél-amerikai módi szerint papírfecniesővel borították el a gyepet, szerencsére a rendezők készültek pár lombfúvó géppel.

A vendégek viszont nem készültek a Marco Reus-elfutásokra és a középtávoli Henrih Mhitarjan-lövésekre, márpedig egy ilyen akció végén szerzett vezetést a Dortmund, bő tízpercnyi játékot követően. 1–0!

Egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a hátrányba került Wolfsburg, hiszen három nagy lehetőséget is kialakítottak a vendégek, csak éppen el is puskázták valamennyit, Junior Malanda fejese pedig a lécen csattant. Robert Lewandowski ellenben megmutatta, hogyan kell pontosan végrehajtani egy befejezést: a mérkőzés előtt azt nyilatkozta a lengyel, hogy kupagyőzelemmel szeretne búcsúzni Dortmundtól (a nyártól ugyebár a Bayern Münchenben folytatja), a szünet előtt pedig irtózatos erővel kilőtte a jobb felsőt. 2–0!

A gólpasszt természetesen most is Reus szállította, a találat pedig a lengyel csatár 100. dortmundi gólja volt!

A szünet után továbbra kiegyenlített mérkőzést láthattunk, a hazaiak is megdöngették a kapufát (Lewandowski révén), a „farkasok" pedig alaposan körbelőtték és -fejelték a dortmundi kaput, Malanda kihagyta a kihagyhatatlant is. Kétszer. Luiz Gustavo is feliratkozott a kapufát eltalálók közé, de nála is nagyobb dicséret illeti a nem teljesen egészségesen védő, két hatalmas bravúrt is bemutató Roman Weidenfellert.

Egy egész kupasorozatra való helyzetet kihagyott a Wolfsburg, és ennek csakis kiesés lehetett a vége. Alakul a Dortmund–Bayern München álomdöntő a Német Kupában.

Hat év alatt harmadszor finalista a Dortmund, harmadszor találkozhat a Bayernnel!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Pierre-Emerick Aubameyang kap egy sárgát.

90. perc Julian Schieber
be, Reus le.

Öt perc a ráadás.

88. perc
Caliguri már csak a kapussal áll szemben, de ma nagyon nem megy a vendégeknek.

85. perc Pierre-Emeric Aubemeyang be, Lewandowski le.

83. perc Daniel Caliguri váltja.

81. perc TE JÓ ÉG!
Malanda közeli lövését kikapja Weidenfeller a jobb sarok elől, elképesztő reflexmozdulattal, Luiz Gustavo pedig három méterről a jobb oldali kapufára lő, a vetődő kapus lábai között is átmegy a labda, amely visszafelé már a kapus zsákmánya lesz. Ütközik közben Hummelsszel Malanda, és lesérül a belga.

77. perc
Piszczek jobbról bead, Jojics fejjel Lewa elé teszi a labdát, aki az ötös jobb sarka elől rosszul passzol vissza a szerbnek.

75. perc HIHETETLEN!
Malanda kihagyja a kihagyhatatlant, két lépésről a kapu fölé belsőz a bal sarok elől, jobbal!

73. perc
Vieirinha távoli bombáját csak öklözni meri Weidenfeller.

72. perc Oliver Kirch be, Mhitarjan le.

Felugrás közben meghúzódott Lewandowski combja, rövid ápolás.

69. perc
Träsch jobb oldali beadásánál megelőzi Papaszt Olic, de az ötös rövid sarka elől a kapu rövid felső sarka fölé fejel, pár centiméterrel.

66. perc Sebastian Kehl
felrúgja Träsht, sárga.

63. perc Vieirinha
be, Arnold le.

60. pec
Lewa balról be, Gross fejjel az ötösről a léc fölé. Nem is sokkal!

58. perc
Papasztatopulosz fejel nyolcról a bal felső irányába, de Grünnek vetődnie sem kell a labdáért.

56. perc
De Bruyne jobbról be, Olic fejjel hatról a bal alsó mellé. Ez is vendéghelyzet volt!

53. perc
Hazai fejes gól, Reustól, de lökött előtte Lewa. Megúszták a "farkasok".

51. perc
Weidenfeller összefut a védőkkel, Maximilian Arnold a nevető negyedik, de 18-ról jobbal hiába lő az üres kapu felé, Szokratisz Papasztalatopulosz blokkolni tud.

49. perc KAPUFA!
Most a lengyel sodródik ki a jobb szélre, Grün csak néz, de az ék jobbal hét méterről a kapufára bombáz, jobbal, félmagasan.

47. perc
Mhitarjan centerezését éppen csak fel tudja kapni Lewa elől a bátran kivetődő Grün!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Lewandowski 100. gólját szerezte a Dortmundban! A Vfl ellen nyolc meccsen öt gólt és két asszisztot jegyez, Reus mérlege 10/7/4.

Reus a legutóbbi 12 BVB-gólból 11-ben volt főszereplő, Lewa 25. gólját vágta ebben az idényben.
Nála nincs eredményesebb a Bundesliga-csatárok közül.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

11 méterről.

43. PERC KETTŐVEL MEGY A DORTMUND!
Mhitarjan Reust futtatja a jobbon, a beadás most ROBERT LEWANDOWSKIT találja meg, aki Luiz Gustavo és Trasch közül ballal irtózatos erővel szétlövi a jobb felső sarkot, ballal. 20!

42. perc
KAPUFA! Junior Malanda 12-ről a jobb oldali kapufa tövére fejel, az ismétlést De Bruyne jobbal 12-ről, kissé balról keresztbe ellövi a túlsó alsó mellett.

39. perc
Reus be, Mhitarjan le, Kevin Grosskreutz 16-ról jobbal a bal alsó mellé el.

38. perc
Erik Durm balról középre kanyarint, Hummels bedob a túlsó ötös-sarkon egy csukafejest, de Trasch blokkolni tud.

33. perc
HELYZET! De Bruyne bal oldali szabadrúgására az ötösön Olic és Naldo érkezik csak, de éppen egymást zavarják, a labda elcsorog a bal alsó mellett.

A dortmundi Jonas Hofman 31 percenként összehoz egy gólt a kupában, 1 gól mellett négy asszisztot jegyez 155 játékpercén.

A Dortmund hálója még szűz ebben a kiírásban.

A Wolfsburg mind a 19 legutóbbi Német Kupa-mérkőzésén betalált.

26. perc De Bruyne jobb oldali beadásánál lefejeli Piszczeket Perisic, a labda a jobb alsó mellé száll nem sokkal. A lengyel pedig szédikézve a földre rogy, mert ő is kapott a fejesből.

21. perc
Weidenfeller! Védi bal lábbal az illetékes alsó sarok előtt De Bruyne 13 méteres, kissé jobbról leadott jobblábas lövését.

19. perc
Kehl szereli nagy csatában az ötös előtt Olicot.

18. perc
Majdnem egyenlő, egy szöglet utáni kavarodást követően kis híján a jobb alsóban köt ki a labda.

17. perc
Reus káprázatos cselekkel kapura tör, ám hosszan szökteti magát, érkezik Grün.

12. PERC VEZET A DORTMUND!
Üresen marad a 16-os előtt HENRIH MHITARJAN, Reus jobbról érkező passza után, kicselezi Luiz Gustavót és 18-ról ballal a bal alsóba lő, Robin Knoche lábai között. 1–0!

12. perc
Roman Weidenfeller tisztáz Olic elől, Perisic indítása után.

8. perc
Marco Reus sarkaz jobbal 13-ról kapura, csemege ez Max Grünnek. Milos Jojics indítása is a kapusé.

7. perc Luiz Gustavóé
az első sárga, megröptette Sebastian Kehlt.

5. perc
Christian Träsch jobb oldali beadása meglepi Lukas Piszczeket, bedobás.

3. perc
Kevin De Bruyne szögletét Ivica Olic felfejeli a levegőbe, de Mats Hummels sem áll a helyzet magaslatán, és ugyanígy tesz. Perisic a hálóba fejel közelről, de löki közben a kapust.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A lelátók tömve, szállt is a sárga papír-cunami a találkozó előtt rendesen.

A hazaiak sárga-feketében, a vendégek fehér-zöldben.

„Megmutattuk már, hogy veszélyesek lehetünk a BVB-re – így a zöld-fehérek trénere, Dieter Hecking. – Ezt az esélyt nem szalaszthatjuk most el. Ha hagy egy pici kis esélyt nekünk a Dortmund, mit ott leszünk, hogy kihasználjuk ezt."

„Bárki, aki látta a múlt héten a Wolfsburgot, tudhatja, nem lesz könnyű dolgunk" – így a hazaiak mestere, Jürgen Klopp a mérkőzés előtt.

Az elődöntőnek sincs visszavágója a Német Kupában.

Egy kis örökmérleg: 36 találkozó, 18 dortmundi és 8 wolfsburgi siker, 68, illetve 47 rúgott góllal.

Ivan Perisic 64/12-vel zárt a dortmundiaknál.