Német Kupa: Brandt-dupla, a Dortmund kiejtette a Gladbachot

T. D.T. D.
2019.10.30. 22:50
Julian Brandt (sárgában) szállította a győzelmet a Dortmundnak (Fotó: AFP)
2–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot, ezzel továbbjutott a Német Kupában a Borussia Dortmund. A hazaiak nyerőembere Julian Brandt volt, aki két gólt szerzett a találkozón.

Egészen a hetvenegyedik percig kellett várni az első gólra: ekkor Marcus Thuram teljesen üresen érkezett a balról érkező beadásra, és a kapuba fejelt. A kiesés szelét megérezve azonnal felpörgette a játékot a Dortmund, nem is kellett sokáig várni a válaszra: Julian Brandt először egy kétszer is megpattanó átlövéssel talált be, majd három perccel később (tíz perccel a rendes játékidő letelte előtt) Thorgan Hazard beadása után fejelt a vendégek kapujába. 2–1

Marco Rosét, a Gladbach vezetőedzőjét a hajrában kiállította a játékvezető reklamálás miatt – tegyük hozzá, a tréner teljesen jogosan emelt szót a bírói tévedés ellen, hiszen a Dortmund játékosa ért a játékteret elhagyó labdához, mégis a hazai csapat jöhetett.

A hátralévő játékidőben már nem változott az eredmény, így a Dortmund jutott a legjobb 16 közé.

A Düsseldorf és az Eintracht Frankfurt is 2–1-es sikert aratott, míg a Hertha 2–2-re végződő rendes játékidő és 3–3-mal befejeződő hosszabbítás után tizenegyesekkel múlta felül a Dresdent.