Nemzetisport.hu 2013.01.18 22:23 Frissítve: 2014.09.27 01:28

Nem ért egyetlen pontot sem a Huszti-dupla

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának nyitó mérkőzésén a Schalke egy gólokban gazdag mérkőzésen legyőzte odahaza a Hannover együttesét. A vendégeknél Huszti Szabolcs két szép góllal jeleskedett, de ez is kevés volt a pontszerzéshez.

Huszti Szabolcs kétszer talált be a Schalke kapujába (Fotó: Imago)

Az odahaza a bajnokságban november óta nyeretlen gelsenkircheniek sokkal jobban kezdtek, és az (amúgy gyengére sikeredett) első félidő végén, majd a második elején is kihasználtak egy-egy hannoveri védelmi hibát, így kényelmesnek tűnő kétgólos előnybe kerültek (az első hazai találatnál éppen a magyar fiú maradt le a gólszerzőről). Az 56. percben Sérgio Pinto azonban egy megpattanó lövéssel szépített, majd lendületbe jött a Hannover, és három perc múlva Huszti 14 méterről ballal gyönyörűen kilőtte a bal alsót, az egykori válogatott Timo Hildebrand hiába nyújtózott.

Lendületet kapott a mérkőzés is, nem úgy a hannoveri védelem: Lewis Holtby három ember közül passzolt az egyedül maradt Marco Högerhez, aki közelről nem hibázott, majd a román Ciprian Marica fejezett be eredményesen egy kontrát, és ismét két góllal vezetett a Schalke. Bő két percig, mert a 69. minutumban egy visszafejelt labdát Huszti nyolc méterről ballal kegyetlenül felvarrt a léc alá. Nem volt vége az őrületnek, egy perc múlva Mame Diouf azonban hatalmas helyzetben hibázott, pedig Hildebrand már verve volt.

A hajrá felé közeledve visszavettek a csapatok a rohamozásból, és ez nem tett jót a mérkőzésnek. Egy-két kisebb helyzetet kialakítottak a hazaiak, majd a 87. percben Huszti hiába ívelt remekül Diouf fejére, a támadó hét méterről a kapu mellé talált – a másik oldalon pedig hárman vitték a kapusra a labdát, végül Lewis Holtby lett a „végrehajtó". A végére is maradt egy csodálatos gól: amikor már mindegy volt, varázsolt Diouf – 16 méterről káprázatos mozdulattal ollózott a bal alsóba.

Két szép gólt vágott tehát Huszti Szabolcs, de lyukas védelme (sem a svájci Mario Eggimann, sem a nemrégiben az Arsenaltól érkezett Johan Djourou nem állt általában a helyzet magaslatán) miatt egyetlen pontot sem szerzett a Hannover.

Huszti első gólja

Huszti második gólja

BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Schalke–Hannover 5–4 (Farfán 45., Draxler 49., Höger 64., Marica 67., Holtby 88. ill. Sérgio Pinto 56., Huszti 59., 69., M. Diouf 90.)

Német labdarúgás MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A kérdés az, hogy ha már kifelé illendően őrizgetik a tekintélyüket, őszinték-e magukhoz a hazai futballedzők? Egy-egy csendes estén, teszem azt, elalvás előtt felismerik-e, bevallják-e önmaguknak, hogy hibáztak.

2019.03.17 23:07:01

Német labdarúgás nemzetisport.hu

2019.03.16 18:15:22

A Borussia a 92. percben szerzett góllal 3–2-re legyőzte a meccset kilenc emberrel befejező Herthát.