Megszakadt Husztiék rossz sorozata a Bundesligában

2012.11.03. 17:46
Roberto Firmino a Hoffenheim második gólját lövi (Fotó: Reuters)
Huszti Szabolcs csapata, a Hannover hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján, amivel véget vetett négyes nyeretlenségi szériájának. A Dortmund pontokat vesztett hazai pályán, a Schalke meglepetésre kikapott a Hoffenheim vendégeként.

HANNOVER–AUGSBURG 2–0

A hullámvölgyben lévő – a legutóbbi négy fordulóban mindössze egy pontot szerző – Hannover szombaton a sereghajtót fogadta, ily módon kizárólag a győzelem lehetett a célja. S noha a vendégek biztatóan kezdtek, a hazaiak vezető gólja viszonylag gyorsan meg is született: a 26. percben már nem az első alkalommal hagyott ki a vendégek védelme, Lars Stindl élt a lehetőséggel, középre játszott, és Mame Diouf közelről nem hibázott.

Huszti Szabolcs csapata a második félidőben is támadásban maradt, a pontrúgásoknál a magyar játékos osztotta a lapot, de sokáig nem született újabb gól. A hajrában aztán az első találat alkotói – fordított szereposztásban, a befejező most Stindl volt – megtermelték a másodikat is, így négy forduló után újra nyert a Hannover. Husztit a 87. percben lecserélték.

BORUSSIA DORTMUND–VFB STUTTGART 0–0

Hajnal Tamás a kispadon kezdte és ott is fejezte be a négy forduló óta veretlen stuttgartiak dortmundi vendégjátékát, amelynek első félidejében a hazaiak többször is megszerezhették volna a vezetést – de nem tették. A legnagyobb Borussia-lehetőség a 30. percben adódott: bal oldali szöglet után Mats Hummels közelről a lécre lőtte a labdát – Sven Ulreich kapus reflexmozdulattal tolta oda –, a kipattanóból Hummels fejjel próbálkozott, Arthur Boka a gólvonalon mentett.

A második félidőben a Stuttgartnak is voltak gólszerzési lehetőségei, ám jobbára a hazaiak támadtak, és Robert Lewandowski nem sokkal a befejezés előtt ballábas lövéssel újra megdöngette a lécet. Gól azonban nem esett, így a Dortmund – 2011 januárja-februárja óta először – győzelem nélkül maradt két egymást követő hazai bajnoki meccsén.

HOFFENHEIM–SCHALKE 3–2

A Schalke hármas győzelmi sorozata folytatásának reményében utazott a Hoffenheimhez, ehhez képest a hetek óta nyeretlen hazai csapat szerezte meg a vezetést: a 13. percben Kevin Volland lőtt a királykékek kapujába. A vendégeknek nem volt ínyükre az események alakulása, fokozták támadásbeli aktivitásukat, és ha csak a játékrész hajrájában is, de Roman Neustädter fejesével kiegyenlítettek.

Hasonló forgatókönyv szerint alakult a második félidő is: a Hoffenheim szerezte meg a vezetést, a Schalke újra egyenlített. S amikor már-már elkönyveltük a döntetlent, a két perccel korábban beálló Sven Schipplock a 91. percben belőtte a hazaiak győztes gólját Roberto Firmino passzából. A Hoffenheim – akárcsak a Hannover – négyfordulónyi nyeretlenség után kasszírozott három pontot.

MÖNCHENGLADBACH–FREIBURG 1–1

A középmezőnyhöz tartozó két csapat „hatpontos” mérkőzésének első félideje egy igazán nagy helyzetet hozott, Álvaro Dominguez lövését a vendégek kapusa, Oliver Baumann nagy bravúrral védte. A második félidő elején Igor de Camargo jókor volt jó helyen, közeli lövése révén góllal fejezett be egy gyors hazai akciót, de az előny nem tartott ki a lefújásig: a hajrában Daniel Caligiuri büntetőből megmentett egy pontot a vendégeknek.

NÜRNBERG–WOLFSBURG 1–0

Két rossz passzban lévő csapat futott egymásba Nürnbergben. A hazaiak az első félidőben nem tudtak élni a mezőnyfölényükkel, a másodikban azonban igen: Timo Gebhart hajrábeli fejesével a Nürnberg véget vetett hat forduló óta tartó kínlódásának (öt vereség, egy döntetlen).

HAMBURG–BAYERN MÜNCHEN 0–3

Az esti mérkőzést a megelőző négy bajnokijából hármat megnyerő Hamburg életerős játékkal kezdte, de aztán a Bayern fokozatosan átvette az irányítást, és a 40. percben Bastian Schweinsteiger fejese révén, Toni Kroos nagyszerű beívelését követően meg is szerezte a vezetést.

Ennek megfelelően a Bayern kényelmes pozícióban kezdhette a második félidőt, és a rá ebben az idényben jellemző villámgyors duplával hamar el is döntötte a meccset.

A 48. percben Thomas Müller kapott jó átadást a leshatáron, elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, és az sem zavarta, hogy egészen az alapvonal közelébe sodródott – éles szögből jobbal a visszazáró kapus mellett a hálóba tekert.

Öt perc múlva Kroos is a bal oldalon került a hazai védelem mögé – Müllerhez hasonlóan ő is Franck Ribérytől kapta a labdát –, és ballal kilőtte a rövid sarkot. A Bayern tartalékos üzemmódba kapcsolt, és így is könnyedén megőrizte előnyét.

Noha a két csapat februári hamburgi mérkőzése döntetlent hozott (1–1), a párbaj az utóbbi időben meglehetősen egyoldalú: a hamburgi iksz előtt egy 6–0-s és egy 5–0-s Bayern-győzelem került az évkönyvekbe.

A Bayern az eddigi öt idegenbeli meccsét úgy nyerte meg, hogy gólt sem kapott (15–0), és részben kiváló vendégjátékaira alapozva beállította az 1980–1981-es idényből származó saját Bundesliga-rekordját: újra 27 pontot szerzett az első tíz fordulóban.

1. Bayern München 10 9 1 30– 4 +26 27
2. Schalke 10 6 2 2 20–11 +9 20
3. Eintracht Frankfurt 10 6 2 2 21–14 +7 20
4. Borussia Dortmund 10 4 4 2 20–11 +9 16
5. Bayer Leverkusen 9 4 3 2 15–12 +3 15
6. Hannover 10 4 2 4 20–15 +5 14
7. Mainz 9 4 2 3 12–10 +2 14
8. Hamburg 10 4 1 5 11–14 –3 13