Magathot menesztette a Schalke, pereskedés jöhet

2011.03.16. 11:40
A német élvonalbeli Schalke 04 labdarúgócsapatának felügyelőbizottsága szerda reggeli, rendkívüli ülésén menesztette a gelsenkircheni csapat vezetőedzőjét, Felix Magathot.

Hiába tüntetett a szurkolótábor egy része Felix Magath mellett még kedden is, a Schalke 04 felügyelőbizottsága azonnali hatállyal menesztette a trénert – ezzel alighanem örömöt szerezve a drukkerhad túlnyomó részének.

Magath búcsút int – nem lesz szép az elválás... (Fotó: Reuters)
Magath búcsút int – nem lesz szép az elválás... (Fotó: Reuters)

Magath menesztése már nagyon érett, és a szerdai tanácskozáson a vezetők ajtót is mutattak az edzőnek, és minden bizonnyal jogi kötélhúzás is kezdődik.

A tréner szerződése szerint ugyanis Magathnak a 300 ezer euró érték fölötti átigazolásokhoz felügyelőbizottsági engedélyt kellett volna kérnie, ezt viszont állítólag többször is elmulasztotta, túllépve hatáskörét, okot adva a Schalke vezetőségének mind a szerződésbontásra, mind az esetleges jogi procedúrára.

Ha bebizonyosodik, hogy – a Bundesliga vezetőedzői közül egyedüliként menedzseri jogkörrel is rendelkező – Magath hatásköre túllépésével valós okot adott a szerződésbontásra, a Schalke „megússza" az edző menesztésének költségeit. Ez akár 12 millió eurót is jelenthet, amely az adósságokkal küszködő klubnak nagy könnyebbség lenne.

„A Schalke 04 szempontjából nyomós ok volt a szerződés felbontására. Ezt nem kívánjuk nyilvánosság elé tárni, mert hamarosan jogi útra tereljük az ügyet" – közölte Clemens Tönnies, a gelsenkircheni csapat vezetőségének első embere.

A szakmai munkáért ideiglenesen Horst Heldt felel, Peter Peters irányítja a pénzügyi, adminisztrációs és marketingtevékenységet.

Magath nem jelent meg a reggeli vezetőségi ülésen, egyelőre csak ügyvédje révén kommunikál. Ralf Höcker közölte: Magathot nem tájékoztatták megfelelően a felügyelőbizottsági ülés témáiról, így nem volt értelme elmenni arra.

A Schalke csak a 10. helyen áll a Bundesligában az előző idénybeli ezüstérem után, viszont a Bajnokok Ligájában negyeddöntős, és bejutott a Német Kupa fináléjába is.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: két fiatalgól az NB I 3. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:55

Bayern München: a BL-győzelem a cél

Német labdarúgás
2026.08.06. 15:07

Betegséggel küzd, hosszú ideig nem játszhat a német futball egyik nagy ígérete

Német labdarúgás
2026.08.05. 11:08

35 éves kapust igazolt Gulácsi Péter helyére a Leipzig – hivatalos

Német labdarúgás
2026.08.04. 11:01

Edin Dzeko hosszabbított a Schalkéval

Német labdarúgás
2026.08.04. 09:49

Foghíjas kerettel utazott Dél-Koreába a Bayern München

Német labdarúgás
2026.08.02. 15:46

Rekordnézőszám az előző Bundesliga-idényben

Német labdarúgás
2026.07.30. 14:45

Horváth Dávid: Az egó és az alázat csak együtt működik

Utánpótlássport
2026.07.24. 17:44