Kihagyott büntetők és döntetlen a Bayern meccsén

2011.01.15. 17:40
Thomas Kraft, a Bayern München fiatal kapusa így védte ki Grafite tizenegyesét (Fotó: Action Images)
Bár egy szerencsés góllal sokáig vezetett a Bayern München a Wolfsburg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, végül be kellett érnie az 1–1-es döntetlennel. Szalai Ádám csupán csereként lépett pályára a Mainzban, amely 1–0-ra kikapott Stuttgartban.

WOLFSBURG–BAYERN MÜNCHEN 1–1

A Bayern hazai pályán szinte mindig megveri a Wolfsburgot, ám idegenben korántsem ilyen meggyőző a mérlege ellene: a megelőző öt wolfsburgi kirándulása közül csupán egyet, a tavaly februárit zárta győzelemmel. Az első félidő után lehetetlen volt megjósolni, hogy ezen a mérkőzésen a hazai vagy az idegenbeli tendencia érvényesül, oly sok minden történt...

Az első bajor helyzetet Mario Gomez még kihagyta (a rövid sarokra érkezve a lécre perdített egy beadást követően), a másodikat – amely tulajdonképpen nem is volt az... – Thomas Müller „kihasználta". Thomas Kraft kapus hosszan előreívelt labdájára kollégája, Benaglio kifutott, ám a felszabadító rúgással éppen Müllert találta telibe, akiről az üres kapuba pattant a labda. 0–1

A Bayern a játékrész első felében többször megduplázhatta volna előnyét, csakhogy Mark van Bommel lövésébe belevetődtek, a szögletet követő Müller-fejesnél Benaglio védett, majd a Pranjic által kiharcolt büntetőből Philip Lahm eltrafálta a kapufát. Ekkor már a vendégek Franck Ribéry nélkül küzdöttek, miután a francia középpályás egy felszabadító rúgás közben súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

Innentől fogva a szünetig inkább a Wolfsburg kezdeményezett többet, kapufája, egy vitatott körülmények között – les miatt – érvénytelenített gólja, sőt tizenegyese is volt. Ez utóbbinál Grafite félmagasan a kapu jobb oldalát vette célba, Kraft azonban gyors vetődéssel a kapufára ütötte a labdát, majd a védők felszabadítottak.

A második félidőben a Wolfsburg nagy erőket mozgatott meg az egyenlítésért, és amikor már kevesen hittek benne, sikerrel is járt. Schweinsteiger a saját 16-osa jobb oldalán körülményeskedett, Marcel Schäfer elvette tőle a labdát, középre játszott, és Sascha Riether közelről a hálóba lőtt. 1–1

A lefújás előtt nem sokkal Thomas Müller újra a kapuba talált, ám a kipattanó labdát lesről vágta a kapuba, így maradt az 1–1. A Bayern nem tudott feljebb zárkózni, míg a Wolfsburg döntetlensorozata immár hét forduló óta tart.

MÜLLER SZERENCSÉS GÓLJA

RIETHER EGYENLÍT KÖZELRŐL

STUTTGART–MAINZ 1–0

Szalai Ádám nem kapott helyet a Mainz kezdő tizenegyében, csupán egy óra elteltével küldte be edzője a megsérülő Holtby helyére. Szalainak kisvártatva akadt egy helyzete, a magyar csatár fejese után a labda a kapu fölé szállt. A Stuttgart csatárcseréje jobban sikerült: az alig tíz perce pályán lévő Martin Harnik a 79. percben belőtte azt a gólt, amellyel a hazaiak otthon tartották a három pontot. Visszaállt tehát a régi rend: noha augusztusban a Mainz megszerezte első győzelmét a párharcban, a VfB ezen a szombaton visszaszerezte régi „hatalmát". Lőw Zsolt nem szerepelt a mainziak keretében.

WERDER BREMEN–HOFFENHEIM 2–1

A brémaiak hazai pályán sorozatban negyedszer is legyőzték a Hoffenheimet, no de milyen izgalmak árán! A kiegyenlített játékot hozó első félidőben Claudio Pizarro révén a Werder megszerezte a vezetést, ám a második játékrész vége felé – némiképp váratlanul – Boris Vukcevic közelről kiegyenlített. A döntést Torsten Frings a 92. percben mondta ki: a veterán középpályás 28 méteres szabadrúgásból bombázott a hálóba.

ST. PAULI–FREIBURG 2–2

Papiss Demba Cissé volt a főszereplője a hamburgi mérkőzésnek. A Freiburg szenegáli támadója a meccs elején kihagyott egy büntetőt, ám akkor tulajdonképpen a sors akaratát érvényesítette, ugyanis Zambrano ítéletet eredményező, kezezésnek vélt mozdulata valójában fejes volt... Kessler kapus védése feldobta a hazaiakat, akik kétszer is megszerezték a vezetést, ám Cissé egy-egy lövéssel mindkétszer egyenlített – és 15 találattal átvette a vezetést a frankfurti Theofanisz Gekasztól a góllövőlistán.

NÜRNBERG–MÖNCHENGLADBACH 0–1

A Mönchengladbach a legjobbkor szakította meg tíz esztendeje tartó nürnbergi nyeretlenségi szériáját, egyben a mostani bajnokságra érvényes ötös vereségsorozatát. Roman Neustädter korai lövése révén a sereghajtó augusztus óta először nyert idegenben. A sikerben oroszlánrésze volt Christofer Heimeroth kapusnak is, aki nagyszerű mozdulattal védte Pinola tizenegyesét a 86. percben.

1. Borussia Dortmund 18 15 1 2 42–11 +31  46
  2. Mainz 18 11 7 30–20 +10  33
  3. Bayer Leverkusen 18 9 6 3 36–28 +8  33
  4. Hannover 17 10 1 6 25–27 –2  31
  5. Bayern München 18 8 6 4 32–21 +11  30
  6. Freiburg 18 9 2 7 27–27 0 29
  7. Eintracht Frankfurt 17 8 2 7 24–21 +3  26
  8. Hoffenheim 18 6 7 5 33–24 +9  25