Kétszer is eladta előnyét a Dortmund Frankfurtban

2012.09.25. 22:15
Inui (balra) is betalált a Dortmund ellen pontot szerző Frankfurtban (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó-bajnokság hétközi, 5. fordulójában a Bayern München 3–0-ra legyőzte a Wolfsburgot, míg a Borussia Dortmund kétszer is eladta vezetését az Eintracht Frankfurt otthonában, és végül meg kellett elégednie az egy ponttal (3–3). A Szalai Ádámot a 75. percig bevető Mainz három góllal kikapott a Schalkétól.

Öt forduló után továbbra is veretlen az Eintracht Frankfurt a Bundesligában, ezúttal a Borussia Dortmund ellen álltak fel kétszer is hátrányból. Pedig az első félidő alapján talán még a frankfurti szimpatizánsok sem bíztak igazán a pontszerzésben, ugyanis a Dortmund biztos vezetésre tett szert. Előbb a 24. percben Lukasz Piszczek két hazai játékoson megpattanó lövése kötött ki az Eintracht kapujában, majd négy perccel később Marco Reus kapufás bombája akadt be.

A hazaiak azonban nagyon bekezdtek a második félidőben, és két perc alatt egyenlítettek. Stefan Aigner pontos lövése után mintha megzavarodtak volna a vendégek, a Frankfurt pedig ezt kihasználva az 51. percben egy jobb oldali támadás végén a hosszún üresen érkező Takasi Inui fejesével egalizált.

A változatos, jó iramú mérkőzés azonban még több fordulatot is tartogatott, ugyanis pár perccel később Mario Götze elvette Andersontól a labdát, majd könyörtelenül élt a lehetőséggel. Az újabb dortmundi vezető gólnál hibázó Anderson azonban jóvá tette hibáját, és a hajrához érve fejjel ismét döntetlenre alakította a meccset. A Dortmund hiába próbálkozott a végén, újabb gól már nem esett, amit nehezen viselt Jürgen Klopp vezetőedző, ezért elküldték a kispadtól.

EINTRACHT FRANKFURT–BORUSSIA DORTMUND 3–3

A Bayern biztosan győzte le a Wolfsburgot

A Bayern München még hibátlan a szezonban, miután három góllal legyőzte a Wolfsburgot. A bajorok nélkülözni kényszerültek házi gólkirályukat, Thomas Müllert, aki influenzás lett, ezért maradt le a meccsről, helyén a sérüléséből felépült Franck Ribéry játszott, míg Javi Martínez először kezdett új csapatában.

Bastian Schweinsteiger már rögtön a meccs elején betalálhatott volna, de nagy helyzetben hibázott. A gólszerzés később mégis összejött neki a 24. percben, ezután azonban sokáig nem változott az állás. A második félidőben aztán Mario Mandzukic kétszer is bevette korábbi csapata kapuját, és öt találattal vezeti a góllövőlistát. A Mandzukicot váltó Claudio Pizarro rekordot döntött, ugyanis ez volt a 337. Bundesliga-meccse, ennél többet pedig egyetlen légiós sem jegyzett korábban.

SCHWEINSTEIGER BAKIJA

BAYERN MÜNCHEN–WOLFSBURG 3–0

A Szalai Ádámot a 75. percig bevető Mainz három góllal kikapott a Schalkétól, amely jelenleg harmadik helyen áll a tabellán. Sokáig csak Jefferson Farfán tizenegyesből szerzett találata szerepelt az eredményjelzőn, a Schalke csak a hajrában tudta biztossá tenni a sikerét.

SCHALKE–MAINZ 3–0

Első élvonalbeli összecsapását vívta a két újonc (Fürth–Düsseldorf), a vendég Fortuna pedig egyedüliként továbbra sem kapott még gólt a szezonban, miután ezúttal két találattal nyerni tudott. A hazaiaknál Stieber Zoltán a kispadról nézte végig a mérkőzést. (Csak érdekességképpen említjük, amennyiben 0–0 lett volna a mérkőzés, a düsseldorfiak rekordot döntöttek volna, a Bundesligában ugyanis egy csapat sem játszott még egymás után négy gól nélküli döntetlent.)

GREUTHER FÜRTH–FORTUNA DÜSSELDORF 0–2

1. Bayern München 5 5 17–2 +15 15
2. Eintracht Frankfurt 5 4 1 14–7 +7 13
3. Schalke 5 3 1 1 10–5 +5 10
4. Fortuna Düsseldorf 5 2 3 4–0 +4 9
5. Borussia Dortmund 5 2 2 1 11–8 +3 8
6. Hannover 4 2 1 1 10–6 +4 7
7. Nürnberg 4 2 1 1 6–5 +1 7