Ismét alaposan elrakta a Bayern a Hamburgot

2014.02.12. 20:30
Németországban hamburgi kupamérkőzés várt a remek formában lévő Bayern Münchenre a sorozat negyeddöntőjében. A bajorok nem kímélték a bajnokságban a kiesés ellen harcoló Hamburgot, és ahogy mostanában megszokhattuk tőlük, alaposan elverték a kikötővárosiakat: nulla öt lett a vége, Mario Mandzukic triplázott. Az elődöntőben Bayern München–Kaiserslautern és Dortmund–Wolfsburg mérkőzést rendeznek.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Hamburger SV–Bayern München 0–5
Hamburg,
Imtech Arena, 57 000 néző. Vezette: Zwayer
Hamburg: Adler – Lam, Westermann, Tah, M. Jansen – Badelj (Bouy, 72.), T. Rincón – I. Ilicevic, Van der Vaart (Arslan, 40.), O. John – Calhanoglu (Zoua, 71.). Vezetőedző: Bert van Maarwijk
A kispadon: Drobny (k.), Diekmeier, Sobiech, Lasogga
Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng (J. Martínez, 49.), Dante, Alaba – Lahm (Schweinsteiger, 64.) – Robben, Thiago Álcantara (Shaqiri, 64.), T. Kroos, M. Götze – Mandzukic. Vezetőedző: Josep Guardiola
A kispadon: Starke (k.), Contento, C. Pizarro, Th. Müller
Gólszerző: Mandzukic (21., 73., 76.), Dante (26.), Robben (54.)NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Hamburg,
Gólszerző: Mandzukic (21., 73., 76.), Dante (26.), Robben (54.)

Ma nem nyerhetünk trófeát, de elveszíthetünk egyet – bölcselkedett a vereséget lassan csak hírből ismerő Bayern München vezetőedzője, Josep Guardiola, majd óvott mindenkit attól, hogy előre lefutottnak vélje a Hamburg elleni Német Kupa-negyeddöntőt. Mi tagadás, lett volna oka az elbizakodottságra a bajoroknak, elvégre ahhoz a HSV-hoz utaztak, amely hat mérkőzést vesztett el sorozatban, de a katalán mester sem a levegőbe beszélt, amikor veszélyes kirándulásként aposztrofálta a találkozót, mert egyáltalán nem tartalékos kezdőt állított össze, még a frissiben felépült Bastian Schweinsteigert is a kispadra ültette.

A hazai szurkolók csodát vártak, de kiderült, ezen az estén a csodák Hamburgnak nem ezen a részén történnek: azonnal hatalmas fölénybe került a Bayern, Bert van Marwijk legényei csak véletlenszerűen passzoltak egymás után háromszor is egymáshoz, miközben Mario Götze előkészítése után először Mario Mandzukic (1–0), majd Toni Kroos szöglete után Dante (2–0) talált a hazai kapuba.

Nem is az eredmény fájt a legjobban a hamburgiaknak, hanem az a tudat, hogy két helyzetből két gólt szerzett a München, majd kissé visszább vett az iramból, de látni lehetett, hogy akkor rúg gólt, amikor akar.

A szünet után például akart: nem sokkal az újrakezdés után Kroos ívelt, Arjen Robben villant, és máris elszállt minden hazai remény: 0–3!

Hiába bíztak benne a kikötővárosiak, nem állt le a bajor gépezet, Mario Mandzukic ugyanis lubickolt picit, még mielőtt a nyáron megérkezne mellé a lengyel konkurencia, így az 57 ezer néző nemsokára már 0–4-et, majd 0–5-öt regisztrálhatott.

Alaposan elrakja mostanában a Hamburgot a Bayern München, most sem történt másként. A hazai szurkolók csodát vártak a mérkőzés előtt, és a csodát a vereség után is várhatják: kész csoda lenne, ha megmaradna az edző, Bert van Marwijk állása.

LABDARÚGÁS, NÉMET KUPA
AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
(ápr. 15-16.)
Bayern München–Kaiserslautern (II.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg

Milyen érdekes: ebben az idényben csak két Bundesliga-játékos jutott el összességében 18 találatig: Mario Mandzukic és Robert Lewandowski.

A Hamburgot még soha nem verték el ennyire odahaza a Német Kupában, a bajorok sorozatban ötödször jutottak az elődöntőbe, történelmük során először. Nem mellesleg idegenben hetedszer nem kaptak gólt, ez is csúcs.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Shaqiri beadása éppen csak hosszú középen Schweininek.

89. perc Tomás Rincón
odalép Kroosnak, sárga.

88. perc
Zoua lő jobbal 17-ről nem sokkal a bal felső fölé.

83. perc Dante belerúg Zouába, ápolás. A védőt kell ápolni, neki fájt jobban.

75. PERC MESTERHÁRMAS! Alaba ível szabadrúgásból az ötös jobb sarkára, érkezik Dante, de felszabadít előle Zah, Zouáról azonban MARIO MANDZUKIC elé pattan a labda, aki ballal a jobb sarokba lő az ötösről. 0–5!

73. PERC NULLA NÉGY, MANDZIO! Robben ível ballal Götze elé, aki az ötös bal sarka elől a kapu túlsó sarka felé ível, szintén ballal, érkezik MARIO MANDZUKIC, és a védőket megelőzve jobbal a bal felső sarokba tolja a labdát. 04!

73. perc
Badelj nem tudja folytatni, Ouasim Bouy állt be helyére.

71. perc Jack Zoua
be, Calhanoglu le.

70. perc
Milan Badelj rosszul lép Schweini mellett, oda jobb boka.

69. perc
Mandzukic mellel lekészít, Kroos ballal nem sokkal a jobb sarok mellé zúdítja a labdát.

66. perc
Szép Robben-szóló a jobbon, Jansen becsúszva ment, majd Mandzukic fejel Adler kezeibe kiszorított helyzetből.

65. perc Bastian Schweinsteiger
és Sherdan Shaqiri is a pályán, Lahm és Thiago jön le.

60. perc
Ivo Ilicevic összefut Thiagóval, ápolják, majd nem sokra rá távolról a bal sarok felé lő. Csemege.

55. perc Tolgay Arslan
felrúgja Thiagót, sárga. A török hevesen reklamál. Tolgaytempó.

54. PERC ROBBEN, NULLA HÁROM! Kroos szinte a kezdőkörből indítja ARJEN ROBBENT, aki az ötös jobb sarka előtt mellel leveszi a labdát Jansen mellett, majd mielőtt Westermann odaérne, ballal a jobb alsóba lő. Mestermunka: 0–3!

49. perc Javi Martínez a pályán Boateng helyett.

CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

2009-ben a Frank Rost – Dennis Aogo, Joris Mathijsen, Jérome Boateng, David Rozehnal – Guy Demel, Zé Roberto, David Jarolím – Piotr Trochowski, Eljero Elia – Mladen Petric féle csapat még egy nullára győzni tudott a München ellen, Petric találatával. Akkor az egykori karakteres ék, exmüncheni Bruno Labbadia vezette a HSV-t.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Jerome Boateng ad be jobbról, Götze lekészít Robbennek, aki ballal 15-ről Adler elé gurít. Nem sokra rá két csel után a holland lekészít Thiagónak, aki felpörgeti magának a labdát, majd jobbal 17-ről a léc fölé vágja azt, egy fél ölnyivel.

41. perc Lam Zhi Gin
kap sárgát Mandzukic felborításáért. Kroos távoli beívelését kifejelik a védők.

40. perc Tolgay Arslan
váltja.

39. perc
Arjen Robben teker egy méterrel a jobb sarok mellé egy középtávoli szabadrúgást, közben lesérül Rafael van der Vaart.

38. perc
Philipp Lahm lő jobbal 18-ról, Tah blokkol mellkasával.

35. perc
Mandzukic adhatna gólpassz Thiagónak, ha kissé pontosabb, de Tah közbelép az ötösön.

31. perc
Marcell Jansen jelentkezik egy távoli, ám igen pontatlan lövéssel.

Az eddig vezető úton csak egy gólt kapott a HSV, most gyorsan kettőt.

26. PERC NULLA KETTŐ, DANTE!
Toni Kroos bal oldali szögletét az ötös elől, középről a bal sarokba fejeli DANTE, Tahot megelőzve. A félmagasan szálló labdába belepiszkál a vetődő René Adler, sőt, a gólvonalon Hakan Chalhanoglu bal kézzel belekap, de a kapuban táncol a labda. Maarwijk is, az idegroham és a pálya határán: 02!

25. perc
David Alaba robban be az ötösre Götze passzával, blokkolják a védők, korner.

21. PERC VEZET A BAYERN, MANDZUKIC!
Milyen egyszerű a futball: a jobbon Götze "legyorsulja" Zhi Gin Lamot, ballal okosan középre ad, az ötös túlsó sarkától MARIO MANDZUKIC ballal az üres kapuba gurít. Jansen nagyon lemaradt róla, hiába csúszik: 0–1!

16. perc Ivo Ilicevic odacsap Rafinha arcára, de nincs sárga, csak szóbeli játékvezetői figyelmeztetés.

12. perc Heiko Westermann ment a jobb szélen Rafinha elől úgy, hogy még ő is dobhat.

Luxuscsere: Thomas Müller a sorozat gólkirálya, 6 treffeléssel, de ma csak kispados.

Nagy Bayern-fölény, helyzetek nélkül.

7. perc
Mario Götze meghúzza a jobb szélt, Jonathan Tah szerel, szöglet, majd újabb.

4. perc
Rafael van der Vaart szabálytalankodik, de nem érti. Thiago Alcántara igen, övé a szabadrúgás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér-kékben, a vendégek tiszta feketében. A hőmérő 5 Celsius-fokot mutat a kikötővárosban.

Bastian Schweinsteiger a kispadra már leülhetett. Még tavaly november elején sérült meg.

„Számomra is teljesen új dolgok történtek az elmúlt napokban. Azt hittem, amikor bajban van egy egyesület, mindenki összetart, erre szép lassan minden szétesik körülöttük" – kesergett a zsinórban hatszor kikapott HSV mestere, Bert van Marwijk.

„A legnagyobb hibát akkor követnénk el, ha a tabellát néznénk a mérkőzés előtt. Ma nem nyerhetünk trófeát, de elveszíthetünk egyet. Az ellenfélnek veszélyes játékosai vannak, hiba lenne lebecsülni őket, még ha természetesen bízunk is magunkban. A mérkőzés nulla nullával fog kezdődni, hogy mik történtek korábban, nem számít – így a vendégek mestere, Josep Guardiola.

Egy kis örökmérleg: 109 találkozó, 22 hamburgi és 64 müncheni siker, 118, illetve 239 rúgott góllal.

Marcell Jansen 33/0-val zárt Münchenben, Jérome Boateng 113/2-vel Hamburgban, míg Daniel van Buyten 82/10-zel, Tom Starke pedig 2/0-val.