Gomez: öt hét alatt 12 Bayern-gól!

2010.11.20. 20:36
Mario Gomez (fehér mezben) így fejezte be góllal a Bayern remek támadását (Fotó: Action Images)
Döntetlent (1–1) hozott a Bayern München leverkuseni vendégjátéka a német labdarúgó-bajnokság élvonalának szombat esti mérkőzésén.

A Bayern a 34. percben nagyszerű összjáték végén szerezte meg a vezetést. A jobb oldalon kevergető Thomas Müller egy védőt átemelve kiugratta a mellette meglóduló Bastian Schweinsteigert, aki lőhetett volna, de érzékelte, hogy van jobb megoldás is, és Mario Gomez nem is okozott neki csalódást – közvetlen közelről a kapuba belsőzte a lábára varázsolt labdát.

Mondhatni, a német válogatott támadó a szokásos gólját szállította. Gomez nem kezdte valami jól az idényt, október közepéig csupán egy kupagólja volt a Bayernben – azóta viszont tizenkét alkalommal talált be a kapuba!

Hiába azonban a vezető gól, a szünetre már döntetlen állásnál vonultak a csapatok. A 45. percben ugyanis Pranjic a 16-os vonalán akasztotta Sidney Samet, aki rövid gondolkodás után elesett – tizenegyes! Arturo Vidal jól kezelte a feszültséget, a balra dőlő Hans-Jörg Butt mellett a kapu jobb oldalába lőtt.

A második játékrészben egyik csapat sem akarta elveszíteni a már zsebben lévő egy pontot, ebből következően jobbára a mezőnyben pattogott a labda, gólhelyzet alig alakult ki. Nem változtatott a játék képén Franck Ribéry sem, aki sérüléséből felépülve ezúttal már harminc perc játékidőt kapott Louis van Gaal vezetőedzőtől. A 91. percben Gomez előtt nyílt a játékrész legnagyobb gólszerzési lehetősége, azonban fejese után a labda a kapu fölé szállt.

Október közepe óta a Bayern győzelem-döntetlen tempóban halad a bajnokságban – hat forduló óta divat e „sorminta” –, és mivel szombaton a Dortmund győzött, a bajorok pontszámban ismét távolabb kerültek bajnoki címük megvédésétől. A Leverkusen három győzelem után veszített pontot a bajnokságban – igaz, készülhetett az ikszre, hiszen bajnoki mérkőzésen 2004 augusztusa óta nem tudta legyőzni a Bayern, sőt mi több, legutóbbi két mérkőzésük ugyanúgy 1–1-et hozott, mint a mostani.