Nemzetisport.hu 2012.11.11 19:38 Frissítve: 2014.09.30 01:16

Góleső szakadt vasárnap a Bundesligára

Három mérkőzésen tizenhat gól esett a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Hannover a Stuttgartot, a Mönchengladbach a Fürthöt verte meg 4–2-re idegenben, míg a kora délutáni találkozón a Wolfsburg egy 3–1-es sikerrel szakította meg a Bayer Leverkusen veretlenségi szériáját. Huszti Szabolcs (Hannover) ellen befújtak egy tizenegyest, a magyar szélső egy félidőnyi játéklehetőséget kapott, Stieber Zoltán (Fürth) kezdőként 15 perc után lett egy taktikai csere „áldozata”, Hajnal Tamás (Stuttgart) az utolsó tizenöt percre állt be.

Abdellaoue döntötte el a Stuttgart–Hannover meccset (Fotó: Action Images)

A Stieber Zoltánnal a kezdőben felálló Fürthnek álomszerűen kezdődött a mérkőzés – Nehrig az Asamoahhal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest értékesítette –, majd rémálomszerűen folytatódott. A 12. percben Thomas Kleine kapott piros lapot lerántásért, az emberhátrányt pedig átszervezéssel igyekezett kompenzálni a Fürth: Stieber 15 perc után lejött, a védő Lasse Sobiech állt a helyére.

A Gladbach Oscar Wendt fejesével egalizált a 22. percben, de Edgar Prib a szünetig visszaszerezte a vezetést a Fürthnek. Nem volt elég, a Mönchengladbach Martin Stranzl és Patrick Herrmann góljával gyorsan fordított a szünet után, és megnyerte a mérkőzést – a vége 2–4 lett, a 91. percben a Fürth ráadásul Milorad Pekovics kiállítása miatt kilenc emberre fogyatkozott.

Potyogtak a gólok Stuttgartban is: a VfB Christian Gentner lövésével szerzett vezetést a Hannover ellen, majd a Huszti Szabolcs összehozta büntetőt (a Hannover magyarja Gentnerrel szemben szabálytalankodott) Vedad Ibisevic vágta be. Mirko Slomka a szünetben Huszti helyére Jan Schlaudraffot küldte be, az átszervezett Hannover pedig feltámadt: az 57. percben Artur Sobiech szépített, a 65.-ben Schlaudraff büntetőből egyenlített. A vendégek nem is álltak meg itt, Mohammed Abdellaoue duplájával fordítottak (a második tizenegyesből született újfent), és győztek is – a 75. percben beálló Hajnal Tamás már nem tudott lendületet adni a Stuttgartnak.

Kora délután a Leverkusen elleni 3–1-gyel a Wolfsburg mindössze a harmadik győzelmét szerezte a szezonban, s még mindig csak a 16. helyen áll. A Leverkusennek kiváló sorozata szakadt meg, a Bayer szeptember 15. óta minden színtéren veretlen volt – ennek a tizenkettes szériának (amelyből hét volt a Bundesliga-mérkőzés) vetett véget most a Wolfsburg.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Hannover 96 2–4 (Gentner 21., Ibisevic 36. – 11-esből, ill. Sobiech 57., Schlaudraff 65. – 11-esből, Mo. Abdellaoue 69., 73. – a másodikat 11-esből)
Greuther Fürth–Borussia Mönchengladbach 2–4 (Nehrig 10. – 11-esből, Prib 43., ill. Wendt 22., Stranzl 51., Herrmann 57., Marx 92. – 11-esből)
KORÁBBAN
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 3–1 (Diego 4., 16., Dost 33., ill. Kiessling 90.)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

A müncheniek kétszer is vezettek Lewandowski góljaival, ám Reus kétszer egyenlített, Paco Alcácer meg döntött.

2018.11.10 10:56:46

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

A lipcsei együttes kapusa nagyon örül annak, hogy Willi Orbán a magyar válogatottat választotta.

2018.11.02 23:34:34

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Két lábbal álljunk a földön, és legyünk szenvedélyesek. Mindenkinek a fekete-sárgákért kell égnie. Új játékfilozófiára, egyértelmű identitásra és összetéveszthetetlen játékstílusra van szükségünk.”

2018.10.30 23:51:47

ALAPVONAL. „Egyetlen sajtótájékoztató alatt romba döntötték mindazt, amit az elmúlt évtizedek kemény munkájával elértek. Sosem gondoltam volna, hogy ennyi gyengeséget látok a Bayern vezetőitől.”

2018.10.27 09:37:05

Nem játszott csúcsformában Dárdai Pál együttese, mégis pontot szerzett • A Bayern nyert Mainzban.