Góleső szakadt vasárnap a Bundesligára

2012.11.11. 19:38
Abdellaoue döntötte el a Stuttgart–Hannover meccset (Fotó: Action Images)
Három mérkőzésen tizenhat gól esett a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Hannover a Stuttgartot, a Mönchengladbach a Fürthöt verte meg 4–2-re idegenben, míg a kora délutáni találkozón a Wolfsburg egy 3–1-es sikerrel szakította meg a Bayer Leverkusen veretlenségi szériáját. Huszti Szabolcs (Hannover) ellen befújtak egy tizenegyest, a magyar szélső egy félidőnyi játéklehetőséget kapott, Stieber Zoltán (Fürth) kezdőként 15 perc után lett egy taktikai csere „áldozata”, Hajnal Tamás (Stuttgart) az utolsó tizenöt percre állt be.

A Stieber Zoltánnal a kezdőben felálló Fürthnek álomszerűen kezdődött a mérkőzés – Nehrig az Asamoahhal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest értékesítette –, majd rémálomszerűen folytatódott. A 12. percben Thomas Kleine kapott piros lapot lerántásért, az emberhátrányt pedig átszervezéssel igyekezett kompenzálni a Fürth: Stieber 15 perc után lejött, a védő Lasse Sobiech állt a helyére.

A Gladbach Oscar Wendt fejesével egalizált a 22. percben, de Edgar Prib a szünetig visszaszerezte a vezetést a Fürthnek. Nem volt elég, a Mönchengladbach Martin Stranzl és Patrick Herrmann góljával gyorsan fordított a szünet után, és megnyerte a mérkőzést – a vége 2–4 lett, a 91. percben a Fürth ráadásul Milorad Pekovics kiállítása miatt kilenc emberre fogyatkozott.

Potyogtak a gólok Stuttgartban is: a VfB Christian Gentner lövésével szerzett vezetést a Hannover ellen, majd a Huszti Szabolcs összehozta büntetőt (a Hannover magyarja Gentnerrel szemben szabálytalankodott) Vedad Ibisevic vágta be. Mirko Slomka a szünetben Huszti helyére Jan Schlaudraffot küldte be, az átszervezett Hannover pedig feltámadt: az 57. percben Artur Sobiech szépített, a 65.-ben Schlaudraff büntetőből egyenlített. A vendégek nem is álltak meg itt, Mohammed Abdellaoue duplájával fordítottak (a második tizenegyesből született újfent), és győztek is – a 75. percben beálló Hajnal Tamás már nem tudott lendületet adni a Stuttgartnak.

Kora délután a Leverkusen elleni 3–1-gyel a Wolfsburg mindössze a harmadik győzelmét szerezte a szezonban, s még mindig csak a 16. helyen áll. A Leverkusennek kiváló sorozata szakadt meg, a Bayer szeptember 15. óta minden színtéren veretlen volt – ennek a tizenkettes szériának (amelyből hét volt a Bundesliga-mérkőzés) vetett véget most a Wolfsburg.

1. Bayern München 11 10 1 32–4 +28 30
2. Schalke 11 7 2 2 22–12 +10 23
3. Eintracht Frankfurt 11 6 2 3 21–16 +5 20
4. Borussia Dortmund 11 5 4 2 23–12 +11 19
5. Bayer Leverkusen 11 5 3 3 19–17 +2 18
6. Hannover 11 5 2 4 24–17 +7 17
7. Mainz 11 5 2 4 15–13 +2 17
8. Mönchengladbach 11 4 4 3 17–21 –4 16