Félgőzzel nyert a Bayern Wolfsburgban

2013.02.15. 22:32
Mario Mandzukic szép gólt szerzett, de korábbi klubja szurkolóira való tekintettel nem ünnepelt (Fotó: Reuters)
A Bayern München fél gőzzel hajtva is legyőzte a Wolfsburgot idegenben a Bundesliga 22. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén. Az eleinte lelkes hazaiakat megtörő gólt a korábbi wolfsburgi Mario Mandzukic szerezte szép mozdulattal, majd a hajrában Arjen Robben tette biztossá az éllovas sikerét.

Az Arsenal elleni keddi Bajnokok Ligája-mérkőzése miatt a Bayern München nyitotta pénteken a Bundesliga 22. fordulóját. A góllövőlistát a meccs előtt a leverkuseni Stefan Kiesslinggel és a dortmundi Robert Lewandowskival holtversenyben vezető Mario Mandzukic korábbi csapata otthonába látogatott, így számára különösen fontos volt a találkozó.

A meccs elején a hazaiak kifejezetten jól játszottak, nem engedték kibontakozni a Bayernt. Betalálni azonban nem tudtak az öt európai topliga 98 csapata közül egyedüliként 2013-ban bajnokin kapott gól nélkül álló bajoroknak.

A Bayern a 36. percben aztán megtörte a gólcsendet: Toni Kroos kapu elé ívelt szabadrúgása után Bastian Schweinsteiger stukkolta a labdát a kapunak háttal álló Mandzukic felé, és a horvát feltalálta magát, hanyatt esve, ollózó mozdulattal húzta be a labdát 12 méterről jobbal a jobb alsó sarokba. A takarásban álló Diego Benaglio kapusnak esélye sem volt a hárításra. Mandzukic a wolfsburgi szurkolókra való tekintettel nem ünnepelte meg a gólt. 0–1

A gól mintha a helyükre tette volna a csapatokat: a Bayern egyre magabiztosabbá vált, további helyzeteket is kidolgozott. A Wolfsburgot elhagyta a hite, a labdát hosszan tartó Bayern lehetőséget sem hagyott a zöld mezeseknek arra, hogy helyzeteket alakítsanak ki.

A második félidőben már arra is tudott ügyelni a Bayern, hogy úgy irányítsa a játékot, hogy közben ne hajtsa ki magát, szembetűnő volt, hogy fél gőzzel sem pörög a vendégcsapat. A bizonyíték erre a 92. percben érkezett: Schweinsteiger Thomas Müllernek a jobb szélre kitette a labdát, a vb-gólkirály középre passzolt, ahol a kiugró Arjen Robben nyolc méterről a kapuba lőtt. 0–2