Ez itt a fekete-sárga pokol: sereghajtó a Dortmund a Bundesligában!

2014.11.30. 19:27
Padlón: a Dortmund ismét kikapott, 13 forduló után békaperspektívából szemléli a Bundesliga mezőnyét (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 13. fordulójának záró mérkőzésén az Eintracht Frankfurt Alexander Meier és Haris Seferovic góljával 2–0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot, ezzel eldőlt, hogy a Dortmund sereghajtó marad a vasárnapi meccsek után.

A Borussia Dortmund 11 ponttal a Bundesliga 18., utolsó helyéről várta a 13. forduló záró mérkőzését, és a frankfurti első félidő után sem változott a meglehetősen sivár kép: Jürgen Klopp csapata egygólos hátrányban vonulhatott az öltözőbe. Az Eintracht Frankfurt az 5. percben szerezte meg a vezetést, a frankfurtiak óriása, Alexander Meier adott kötényt Roman Weidenfellernek egy dortmundi labdavesztés után. Ez volt Meier nyolcadik gólja a szezonban.

PATINÁS ALSÓHÁZ
A 13. fordulót követően patinásabb már alig lehetne a Bundesliga alsóháza: az osztályozós (16.) helyen szerénykedő VfB Stuttgart, a 17. Hamburger SV és a 18. Dortmund egyaránt alapító tagja a német topbajnokságnak. A három csapat együttvéve tizenegy (Dortmund 5, HSV és Stuttgart 3-3) Bundesliga-elsőséggel és tizenkilenc (Dortmund 8, HSV 6, Stuttgart 5) bajnoki címmel büszkélkedhet.

Ha nem lett volna elég baja a Dortmundnak, jött egy újabb sérülés – Lukasz Piszczek kért cserét nem sokkal a szünet előtt –, a helyzeteket pedig nem sikerült kihasználni, vakarhatták a fejüket a fekete-sárgák.

A Dortmund szezonbeli összes bajnokiját elveszítette, ha a félidőben vesztésre állt – ráadásul kis híján megkapta a szünet után a másodikat is, de Matthias Ginter blokkolni tudta Marc Stendera lövését. A 49. percben Neven Szubotics hibája után ismét a szívükhöz kaptak a dortmundiak, de Meier most nem talált kaput – a BVB védekezése az őszi hagyományokhoz híven nagyon gyenge volt. A támadójáték sem volt az igazi, az óra ketyegett, az idő fogyott, az eredményjelzőn pedig még mindig 1–0 állt...

A 78. percben pedig már 2–0: Ginter fejjel akart hazaadni Weidenfellerhez, de nagyon rosszul célzott, Haris Seferovic szemfüles volt, lecsapott a labdára, majd megszerezte a második frankfurti gólt – ez a gól tökéletesen jellemezte Klopp csapatának egész őszi szezonját. Ezzel el is dőlt, a BVB-nek sem ideje, sem ereje nem volt felállni a padlóról.

553 nappal ezelőtt a Borussia Dortmund fantasztikus BL-döntőt veszített el a Wembleyben a Bayern Münchennel szemben – most pedig sereghajtóként szemléli a Bundesliga mezőnyét, miközben a Bayern fölényesen vezeti a bajnokságot. A dortmundi rémálomnak csak nem akar vége szakadni ezen az őszön... A frankfurti drukkerek diadalmasan énekeltek, a második ligába küldve a Dortmundot: a stadion zengett a „Dortmund, Dortmund, zweite Liga” és az „Absteiger” kórustól.

A fekete-sárgák ebben a szezonban megjárják a poklot, az biztos... A mezőny szorosságára jellemző, hogy a még BL-selejtezős helyen álló Augsburg és a Dortmund között csupán tíz pont a különbség! A BVB huszonkilenc év után süllyedt ismét a tabella utolsó helyére.

A 13. forduló első vasárnapi mérkőzésén a Wolfsburg hazai pályán 1–0-ra győzött a Borussia Mönchengladbach ellen, ezzel hét pontra csökkentette hátrányát a listavezető Bayern Münchennel szemben.

A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 12. percben született, ekkor Yann Sommer kapus hibáját Robin Knoche használta ki, megszerezve szezonbeli második találatát. Az igen sokat foglalkoztatott Sommer tíz lövést védett a mérkőzésen, ennél többre a 2014–2015-ös szezonban egy meccsen csak Roman Weidenfeller, a Dortmund kapusa volt képes.

A Wolfsburg kitűnő formában van, legutóbbi tíz bajnoki mérkőzéséből nyolcat megnyert, hazai pályán pedig március 8. óta nem talált legyőzőre a Bundesligában – a veretlenségi sorozat tizenkét mérkőzést számlál. A Wolfsburg utóbbi négy otthoni bajnokiján gólt sem kapott.