MTI 2020.09.21 16:27 Frissítve: 2020.09.21 16:47

Dortmund: hetekre kidőlt a vb-bronzérmes belga támadó

Hetekre kidőlt Thorgan Hazard, a Borussia Dortmund labdarúgója, aki a Borussia Mönchengladbach elleni német élvonalbeli mérkőzésen sérült meg.

Hetekre kidőlt a vb-bronzérmes belga támadó (Fotó: AFP)

A klub hétfői bejelentése szerint a belga játékos szombaton, a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin (3–0) combizomszakadást szenvedett.

A 27 éves, világbajnoki bronzérmes középpályást már negyedóra után le kellett cserélni a volt klubja elleni összecsapáson.

Card

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
BORUSSIA DORTMUND–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 3–0 (1–0)
Dortmund
, Signal Iduna Park, 9300 néző. Vezette: Brych
Dortmund: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Meunier, Witsel, Bellingham (Delaney, 67.), Th. Hazard (Passlack, 19.) – Reyna (Brandt, 79.), Sancho (Reus, 79.) – Haaland. Vezetőedző: Lucien Favre Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Benszebaini – Lainer, Kramer, Neuhaus, Wendt (P. Herrmann, 69.) – Stindl (Pléa, 57.), Wolf (M. Thuram, 57.), J. Hofmann. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Reyna (35.), Haaland (54., 77. – az elsőt 11-esből)

2020.10.15 19:11:22

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN 3. RÉSZ A sorozat harmadik részében a döcögő nyolcvanas évekről esik szó, benne két magyar trénerrel.

2020.10.08 16:17:37

BAYERN MÜNCHEN, 2. RÉSZ. Sikeres bajor csúcstámadások a hetvenes évek futballszínpadán – főszerepben a háromkirályok.

2020.10.04 17:21:34

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Többször is a padlóról állt fel a Hertha, de nem lett döntetlen, mert a lengyel csatár négy gólja győzelmet hozott a Bayernnek.

2020.10.03 17:41:33

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kiváló futballal tért vissza a kezdőcsapatba a magyar válogatott védő, az ellenfél kapuja előtt is remekelt.