Bundesliga: Werner vezetésével győzött a Hertha ellen a Leipzig

2018.11.03. 20:17
Orbán (jobbra) és társai három gólnak örülhettek (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 10. fordulójának utolsó szombati meccsén a Gulácsi Péterrel a kapuban és a csapatkapitányi karszalagot viselő Willi Orbánnal a kezdőben felálló RB Leipzig a Dárdai Pál edzette Hertha berlini otthonába látogatott és Timo Werner duplájával és Matheus Cunha góljával 3–0-ra győzött, ezzel pedig felugrott a dobogó harmadik fokára.

A Hertha–Leipzig mérkőzés előtt egy dolog volt biztos: a győztes a dobogó legalsó fokán éjszakázhat – s ha vasárnap sem a Mönchengladbach, sem a Werder nem nyer, akkor a következő fordulóig ott is marad.

Ez a jelek szerint a vendégeket motiválta jobban, hiszen alig kezdődött el a találkozó, egy beívelés után lefejelt labdát Timo Werner kotort közelről a hálóba, miután Maximilian Mittelstädt luftot rúgott, amivel megzavarta Rune Jarstein kapust is.

A német válogatott csatár a második félidő elején is betalált, egy gyors kontra végén pöccintett pimaszul a norvég kapujába – a még mindig csak 22 éves támadónak ez volt az 50. gólja a lipcseieknél.

Werner ebben a pillanatban elmondhatta magáról, hogy csapata legutóbbi négy találatát ő szerezte – kettőt most, kettőt pedig a hétközi kupafordulóban. Ráadásul ebben a szezonban ezen kívül még egy mérkőzésen volt eredményes, október elején a Nürnberg ellen, vagyis kettesével rugdossa a gólokat.

Werner sorozatának a vendégeknél első alkalommal kezdőként szereplő brazil Matheus Cunha vetett véget, amikor a 75. percben szép cselek után még szebb gólt ragasztott a berliniek kapujának jobb felső sarkába.

Gulácsi Péter végigvédte a mérkőzést, főleg az első félidőben volt munkája, és Willi Orbán is végig a pályán volt – teljesítményéről mindennél többet elmond, hogy az általa dirigált védelem kapott gól nélkül hozta le a 90 percet.

A meccs 3–0-s vendéggyőzelmet jelentő végeredménye azt jelenti tehát, hogy a lipcseiek immár kilenc bajnoki óta őrzik veretlenségüket és legalább egy éjszakát a dobogón tölthetnek, míg a Hertha immár négy bajnoki óta nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Hertha BSC–RB Leipzig 0–3 (Werner 7., 53., Matheus Cunha 75.)

KORÁBBAN
Bayern München–Freiburg 1–1(Gnabry 80., ill. Höler 89.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 1–4 (Bellarabi 30., ill. Nelson 19., Joelinton 34., 73., Grifo 49. – 11-esből)
Augsburg–Nürnberg 2–2 (A. Finnbogason 11., J. Schmid 59., ill. Fuchs 54., Mühl 88.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–1 (Reus 22.)
Schalke 04–Hannover 96 3–1 (Bentaleb 57. – 11-esből, Embolo 72., Uth 85., ill Weydandt 71.)