Kieső helyen telel a Dortmund, még utolsó is lehet

2014.12.20. 15:25
A szezon elején kevesen gondolták volna, hogy kiesés ellen küzdő csapatok csatája lesz decemberben a Werder–Dortmund találkozó... (Fotó: Reuters)
Kieső helyen telel a Borussia Dortmund a német labdarúgó Bundesligában, miután vereséget szenvedett a Werder Brementől is – sőt, akár még utolsó is lehet, ha a Freiburg nyer vasárnap. A dobogóra hajtó csapatok közül a Leverkusen ikszelt, a Mönchengladbach kikapott a remeklő Augsburgtól. Nem született gól Gelsenkirchenben és Stuttgartban, Stieber Zoltán (HSV) a kispadon ülte végig csapata Schalke elleni mérkőzését. Az esti mérkőzésen a Wolfsburg megerősítette második helyét, ezzel az is eldőlt, hogy a Bayern München 11 pontos előnnyel várhatja a rövid téli szünetet.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–1 (Selke 3., Bertels 62., illl. Hummels 69.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Bundesligában eddig bukdácsoló és tartalékos Borussia Dortmund a bukdácsoló és tartalékos Werder Bremen vendégeként zárta a bajnokság első felét, és bizony hamar kiderült, miért is „kiesési rangadó” ez a mérkőzést. A 3. percben vezetést szerzett a Bréma egy borzalmasan sikerült dortmundi lesre állítás folyományaképpen (Davie Selke nyesett szépen a bal sarokba, 1–0), amire az első félidőben csak egy blokkolt fejessel (Ciro Immobile) és egy veszélytelen perdítéssel (Oliver Kirch) tudott válaszolni a BVB. Egy helyzete akadt a házigazdának is, de Melvyn Lorenzen sem fogja kitenni ezt a lövését az ablakba Karácsonykor – ettől eltekintve unalmas mezőnyjátékba fulladt a mérkőzés.

Jürgen Klopp a szünetben a szűrő Sebastian Kehl helyére beküldte a támadó mindenes Kagava Sindzsit, de ez sem segített övéin, Selke ismét megviccelte Mats Hummelst, Matthias Ginter helyén pedig ismét űr tátongott a védelemben, amelyet ezúttal Fin Bartels torolt meg góllal. 2–0! Bartels nem sokra rá majdnem visszaadta az asszisztot Selkének, ám a támadó kihagyta a kihagyhatatlant – ezt meg éppen Mats Hummels büntette meg, egy remekbe szabott fejes góllal: 3–0 helyett így lett 2–1! Klopp Lukasz Piszczek helyére Jakub Blaszczykowskit állította be az utolsó húsz percre, azaz mindent bevetett a dortmundi mágus, ám Kagava az ötös elől az égbe lőtt. De szava sem lehet a BVB-nek, mert a másik oldalon meg Bartels kapufát lőtt, Clemens Fritz meg ajtó-ablak helyzetben rontott: tizedik vereségét is elszenvedte a bajnokságban a Dortmund, és ha a Freiburg holnap nyer, a BVB az utolsó helyen telel.

A Bundesliga történelmében először… De nem is ez a nagy kérdés, hanem az, hogy tavasszal Klopp-pal menekül-e a Dortmund?

A TÖBBI PÁLYÁN...

Gelsenkirchenben a Schalke bejelentéssel kezdte a HSV elleni mérkőzést: 2017 nyaráig meghosszabbította szerződését Klaas-Jan Huntelaar a királykékek szurkolóinak örömére. A bejelentést gól nélküli találkozó követte, Stieber Zoltán pedig nem kapott szerepet a HSV-ban – a hamburgiak nem is cseréltek a mérkőzésen.

A dobogóért harcoló Leverkusen szürke és ötlettelen játékkal rukkolt ki az első félidőben az Eintracht Frankfurt ellen, meg is bűnhődött: a frankfurti „torony”, Alexander Meier a 37. percben gólra váltott egy tizenegyest. Ez volt Meier 18. gólja 2014-ben, ezzel a naptári évet tekintve ő a Bundesliga legeredményesebb játékosa. A Frankfurt a hajráig tartotta az előnyt, ám Karim Bellarabi a végén pontot mentett a Leverkusennek.

Az egyaránt kiválóan szereplő Augsburg és Mönchengladbach összecsapásán a Gladbach Max Kruse büntetőjével már a 2. percben megszerezte a vezetést, ehhez képest bő 50 perc után már a vendégek futottak az eredmény után, lévén az FCA Markus Feulner és Raúl Bobadilla góljával fordított. Utóbbi eltöltött korábban néhány évet Mönchengladbachban is… Ez döntött a mérkőzésen, az Augsburg 2–1-re nyert, és európai kupaszereplésre jogosító helyen telelhet – míg a Gladbach lemondhatott arról, hogy dobogósként vonuljon pihenőre.

Nem született gól Stuttgartban sem, a pocsék őszt záró VfB nem tudta megtörni az újonc Paderborn ellenállását, így csak a 15. helyről folytatja – már ha nem előz vasárnap a Freiburg.

Az esti mérkőzésen a Wolfsburg az 1. FC Köln csapatát fogadta, és 2–1-es sikert aratott, így megerősítette második helyét.

A Köln a 11. percben Dominic Maroh első Bundesliga-góljával szerezte meg a vezetést, öt perccel később Bas Dost egyenlített egy fejessel. A győzelmet szintén egy fejes hozta meg a Wolfsburgnak: a 78. percben De Bruyne szögletét követően a remek ütemben érkező Naldo óriási erővel bólintott a Köln hálójába. Ez volt a Wolfsburg kilencedik fejes gólja, hatodik szöglet utáni gólja és tizenegyedik rögzített szituációt követően szerzett gólja a bajnokságban – mindhárom kategóriában a „farkasok" vezetik a Bundesligát.

Győzelmével a Wolfsburg megerősítette második helyét, immár hat pont az előnye a harmadik Bayer Leverkusennel szemben. A „farkasok" győzelme azt jelenti, hogy a Bayern München tizenegy pontos előnnyel telel a tabella élén.

17. FORDULÓ

Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–1 (Selke 3., Bartels 62., ill. Hummels 69.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Feulner 20., Bobadilla 51., ill. M. Kruse 2. – 11-esből)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 1–1 (Bellarabi 83., ill. A. Meier 36. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Paderborn 0–0
Schalke 04–Hamburger SV 0–0
Wolfsburg–1. FC Köln 2–1 (Dost 16., Naldo 78., ill. Maroh 11.)

1. Bayern München 17 14 3 41–4 +37 45
2. Wolfsburg 17 10 4 3 33–17 +16 34
3. Bayer Leverkusen 17 7 7 3 28–20 +8 28
4. Mönchengladbach 17 7 6 4 25–16 +9 27
5. Schalke 17 8 3 6 28–21 +7 27