nemzetisport.hu 2017.12.03 17:32 Frissítve: 2017.12.03 20:01

Bundesliga: vezetett a Hertha, végül pont nélkül maradt

Kikapott a Hertha hazai pályán a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában: Dárdai Pál együttesét az Eintracht Frankfurt lepte meg, amely három ponttal távozott a fővárosból.

Kevin-Prince Boateng lett a Hertha veszte (Fotó: AFP)

A Hertha az Eintracht Frankfurtot fogadta, melynek kispadján Niko Kovac ül, aki játékosként több évig a berlini csapatban futballozott – csapattársa volt Dárdai Pálnak. A hazaiak remekül kezdték a találkozót, már az 1. percben nagy helyzetet alakítottak ki, ám Vedad Ibisevic ziccere még kimaradt. A 15. percben azonban jött a gól: Matthew Leckie két védő között emelte a labdát a tizenhatoson belül Davie Selke elé, aki a kapus lába között gurított a kapuba (1–0).

Sokáig nem örülhettek a berliniek, bő tíz perccel később egyenlítettek a frankfurtiak: remek szögletvariációval készültek a vendégek, Jetro Willems gurított középre a sarokrúgásból, az érkező Marius Wolf pedig a tizenhatos vonaláról a kapu közepébe bombázott (1–1).

Az Eintracht semmiből jött gólja meglepte a hazaiakat, akik az első félidő második felét megnyomták, de nem tudtak betalálni, így a szünetben döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulás után lassan pörögtek fel az együttesek, sokáig várni kellett az első helyzetre, a gólra pedig még többet. A 80. percben viszont eldöntötte a meccset a Frankfurt: a lecsorgó labda Kevin-Prince Boateng elé került, aki tizenöt méterről, állítgatás nélkül tekert a kapu jobb oldalába (1–2).

A Hertha legutóbbi kilenc bajnokijából csak kettőt nyert meg (három döntetlen mellett négyszer kikapott), míg az Eintracht Frankfurt sikerével felkapaszkodott az élboly mögé.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A Borussia Mönchengladbach nagy lehetőséget szalasztott el, ugyanis győzelmével feljöhetett volna a második helyre a tabellán az általa múlt héten legyőzött Bayern München mögé. Ehelyett azonban simán kikapott a Wolfsburg otthonában.

BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–2
(Selke 15., ill. Wolf 26., K-P. Boateng 80.)
Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 3–0 (Malli 4., Didavi 25., Guilavogui 71.)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Két és fél héttel a kupakiesés után Dárdai Pál Herthája a bajnokságban is kikapott a Bayerntől.

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.