Bundesliga: utolérte mesterét a Bayern csatára

2018.02.10. 20:25
Lewandowski a Bayern 11 hazai mérkőzésének mindegyikén eredményes volt (Fotó: AFP)
Megszerezte szezonbeli 18. bajnoki győzelmét a Bayern München labdarúgócsapata, amely 2–1-re nyert a vendég Schalke ellen. Robert Lewandowski is betalált, ezzel utolérte mesterét, Jupp Heynckest.

A Bundesliga első helyén álló címvédő már a 6. percben megszerezte a vezetést: Thomas Müller 25 méteres lövését védte a kapus, a kipattanót a jól érkező Lewandowski nem hibázta el (1–0).

A lengyel csatár a Bayern szezonbeli tizenegy hazai mérkőzésének mindegyikén eredményes volt (összesen 14-szer), erre korábban csupán jelenlegi edzője, a meccset influenza miatt kihagyó Jupp Heynckes volt képes még a Mönchengladbach színeiben 1972–1973-ban.

A 29. percben egyenlített a Schalke, Breel Embolo jobb oldali beadása után Leon Goretzka félfordulattal akart kapura lőni, de a labda lecsúszott a lábáról, Franco Di Santo azonban nem hibázott (1–1).

A 36. percben szerzett ismét vezetést a Bayern, Thomas Müller éles szögből gurított a jobb alsó sarokba (2–1).

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Bayern München–Schalke 2–1
(Lewandowski 6., Th. Müller 36., ill. Di Santo 29.)

korábban játszották:
Borussia Dortmund–Hamburg 2–0 (Batshuayi 49., Götze 92.)
Hoffenheim–Mainz 4–2 (Szalai 27., 74., Kramaric 67., 88., ill. Berggreen 28., 80.)
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 4–2 (Rebic 15., Russ 59., Falette 65., Wolf 67., ill. Terodde 57., 74. – az elsőt 11-esből)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 0–2 (Lazaro 43., Kalou 58.)
Hannover–Freiburg 2–1 (Anton 28., F. Klaus 54., ill. Gulde 88.)

1. Bayern München 22 18 2 2 53–17 +36 56
2. RB Leipzig 22 11 5 6 35–29 +6 38
3. Borussia Dortmund 22 10 7 5 47–29 +18 37
4. Eintracht Frankfurt 22 10 6 6 30–25 +5 36
5. Bayer Leverkusen 22 9 8 5 41–29 +12 35