Bundesliga: Szalai duplázott; idegenben nyert a Hertha

2018.02.10. 17:28
Szalai két góllal járult hozzá a Hoffenheim győzelméhez (Fotó: Twitter)
Szalai Ádám két góljával 4–2-es győzelmet aratott a Hoffenheim a Mainz ellen a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. Az öt forduló óta nyeretlen Hertha meglepetésre legyőzte a játéknap előtt még a második helyen álló, hazai pályán korábban csak egy vereséget szenvedő Bayer Leverkusent.

Az öt forduló óta nyeretlen Hoffenheim a 27. percben szerzett vezetést a Mainz ellen, Serge Gnabry nagyszerű kiugratása után Szalai Ádám a kapu közepébe gurított (1–0).

Egy perc múlva Emil Berggreen fejes góllal egyenlített (1–1), de a második félidőben ismét a Hoffenheim szerzett vezetést: a kapu előtti kavarodást Andrej Kramaric használta ki (2–1).

A 74. percben ismét Szalai villant, szépen kilőve a jobb alsó sarkot 3–1-re alakította az eredményt.

Ugyan a 80. percben Berggreen szépített (3–2), Kramaric a 88. percben távoli szabadrúgásból beállította a 4–2-es végeredményt.

A Hertha a forduló előtt még második Leverkusen otthonában győzött. A 43. percben egy labdaszerzést követően Vladimír Darida tökéletesen ugratta ki Valentino Lazarót, aki nem hibázott (0–1). A gól után a játékvezető videobírót is igénybe vett, de úgy ítélte meg, Darida vállához ért a labda, és nem a kezéhez.

Az 58. percben nagy védelmi hibát használtak ki a vendégek: Peter Pekarík a saját térfeléről előre rúgta a labdát, Jonathan Tah felszabadíthatott volna, de addig ügyetlenkedett, amíg Salomon Kalou lefutotta, és megszerezte a második gólt (0–2).

A Dortmund 2–0-ra megverte a Hamburgot, a mérkőzés első találatát a második német bajnokiján is eredményes Michy Batshuayi szerezte.

A győzelmet a 92. percben Mario Götze biztosította be.

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hamburg 2–0
(Batshuayi 49., Götze 92.)
Hoffenheim–Mainz 4–2 (Szalai 27., 74., Kramaric 67., 88., ill. Berggreen 28., 80.)
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 4–2 (Rebic 15., Russ 59., Falette 65., Wolf 67., ill. Terodde 57., 74. – az elsőt 11-esből)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 0–2 (Lazaro 43., Kalou 58.)
Hannover–Freiburg 2–1 (Anton 28., F. Klaus 54., ill. Gulde 88.)
Bayern München–Schalke 2–1 (Lewandowski 6., Müller 36., ill. Di Santo 29.)

1. Bayern München 22 18 2 2 53–17 +36 56
2. RB Leipzig 22 11 5 6 35–29 +6 38
3. Borussia Dortmund 22 10 7 5 47–29 +18 37
4. Eintracht Frankfurt 22 10 6 6 30–25 +5 36
5. Bayer Leverkusen 22 9 8 5 41–29 +12 35