Bundesliga: „Tréner, ide!” – a berlini ultrák tombolva hívták ki Dárdait

2015.12.20. 19:36
Dárdai Pál elégedetten mosolyoghat: a Hertha pazar őszi idényt zárt (Fotó: AFP)
Elképesztő őszi idényen van túl a Hertha BSC labdarúgócsapata: a Dárdai Pál irányította berliniek minden várakozást felülmúlva dobogós helyen, harmadikként vonulhatnak téli pihenőre. A Hertha már most több győzelmet aratott, mint a 2014–2015-ös idényben összesen.

A hős a berlini drukkerek szemében egyértelműen Dárdai Pál, aki az előző idényben megmentette a csapatot a kieséstől, most pedig halmozza a remek eredményeket. Nem véletlen, hogy a Hertha ultráinak törzshelye, a meccs után tomboló Ostkurve „A trénert akarjuk látni!” rigmussal hívta ki magához a magyar edzőt, majd „dárdaipalizni” kezdett.

„Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, elsősorban az első félidei teljesítményünknek köszönhetően. Most mindannyian jó érzéssel mehetünk el karácsonyozni, nagyon szép napunk volt" Rendkívül büszke vagyok a játékosokra, egyszerűen más csapat vagyunk, mint az előző szezonban! Sosem lehetünk elégedettek, most sem ücsörgünk a babérjainkon, tovább dolgozunk. Ha nem így teszünk, problémáink lesznek. De most először szünet! – értékelt Dárdai Pál.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Hertha BSC–Mainz 2–0
(Darida 34., S. Kalou 54.)
Borussia Mönchengladbach–Darmstadt 3–2 (Stindl 44., Nordtveit 51., Wendt 86. ill. Heller 28., Wagner 67.)

1. Bayern München 17 15 1 1 46–8 +38 46
2. Borussia Dortmund 17 12 2 3 47–23 +24 38
3. Hertha 17 10 2 5 26–18 +8 32
4. Mönchengladbach 17 9 2 6 34–30 +4 29
5. Bayer Leverkusen 17 8 3 6 25–20 +5 27
6. Schalke 17 8 3 6 23–23 0 27
7. Wolfsburg 17 7 5 5 26–21 +5 26
8. Mainz 17 7 3 7 23–23 0 24