Bundesliga: tovább szenved a Dortmund, kikapott a Werdertől is

2017.12.09. 17:32
Mi a baj? Peter Bosz és a Dortmund óriási gödörben (Fotó: AFP)
Sorozatban nyolcadik alakalommal sem nyert a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Peter Bosz együttese ezúttal hazai pályán botlott, a kiesőjelölt Werder Brementől kapott ki 2–1-re. A Bayern egyetlen góllal, de nyert Frankfurtban, Gulácsi Péterék pedig 2–2-t játszottak otthon a Mainzcal.

Borussia Dortmund–Werder Bremen

A Borussia hét meccs óta nyeretlen volt a Bundesligában, szeptember 30-án játszott eddig utoljára győztes bajnokit. Azóta négy vereség és három döntetlen volt a mérlege e játéknap előtt.

Nos, a Werder Bremen ellen tovább tartott a gyászos szereplés, 2–1-es vereség lett a vége. Még a dortmundiak egyetlen találata is öngól volt. Boszék már csak a hetedik helyen állnak…

A gólok

Eintracht Frankfurt–Bayern München

Franck Ribéry 365. alkalommal lépett pályára a Bayern Münchenben, ezzel a francia játékos beérte a bosnyák Hasan Salihamidzicet. Egyetlen más külföldi sem játszott ennyi mérkőzést a bajoroknál.

A 20. percben Joshua Kimmich nagyszerűen ívelt a kapu elé, a labda teljesen üresen találta Arturo Vidalt, aki könnyedén a hálóba fejelte a bajorok vezető gólját.

Nem is kellett több Jupp Heynckes csapatának, az újabb győzelemmel már nyolc pontra nőtt az előnye az élen.

RB Leipzig–Mainz 05

Kevin Kampl látványos akció végén szerzett vezetést a Lipcsének, ám a 39. percben szabadrúgáshoz jutott a Mainz. Gulácsi Péter nagyszerű mozdulattal védte, de a kipattanóra Robin Quaison ért oda a leghamarabb, és a kapuba helyezett. Aztán Timo Werner büntetőből betalált, így mégis a Leipzig nyerte az első félidőt.

Már-már úgy tűnt, hogy a Lipcse megnyeri a csatát, csakhogy Emil Berggreen máshogy gondolta, és a 87. percben szerzett fejes góllal döntetlenre mentette a Mainznak a mérkőzést.

A gólok

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Werder Bremen 1–2
(Bargfrede 57. – öngól, ill. Eggestein 26., Gebre Selassie 65.)
RB Leipzig–Mainz 05 2–2 (Kampl 29., Werner 45+3., ill. Quaison 39., Berggreen 87.)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 0–1 (Ar. Vidal 20.)
Hamburger SV–Wolfsburg 0–0
Borussia Mönchengladbach–Schalke 04 1–1 (Kramer 24., ill. Vestergaard 62. – öngól)