Bundesliga: tovább hengerel a Dortmund, Szalaival nyert a Hoffenheim

2019.01.26. 17:24
A 19. fordulóban sem volt ellenszer a Dortmundra (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának szombati játéknapján a Hannover elleni hazai sikerrel folytatta jó szériáját a Dortmund, Szalai Ádámmal a soraiban győzött a Hoffenheim, valamint nyert a Mönchengladbach, a Leverkusen, és a Mainz is.

A Borussia Dortmund–Hannover mérkőzésen, ahogy azt előzetesen várni lehetett, a hazaiak kezdtek aktívabban, aminek a 24. percben meg is lett az eredménye: Asraf Hakimi és Raphaël Guerreiro összjátéka után előbbi bombázott nagyjából 16 méterről a kapuba (1–0). A játékrész hátralevő részében Guerreirónak is volt egy nagy helyzete, Lukasz Piszczek beadását kapásból lőtte rá, ám Michael Esser bravúrosan hárított.

A második félidőben sem álltak meg a hazaiak, a 60. percben a Hannover védelmének pillanatnyi kihagyását kihasználva Hakimi szerezte meg a labdát, majd egyből középre passzolt Marco Reusnak, aki pimasz mozdulattal a hálóba pörgetett (2–0). Három perccel később újabb gólnak örülhetett a Dortmund, Jadon Sancho remek ütempasszát Mario Götze váltotta gólra (3–0). Nem kellett sokat várni a negyedikre sem, a 67. percben Reus átadásából Guerreiro is bevette a kaput (4–0). A Hannover a hajrában egy érdekes körülmények között született Marvin Bakalorz-találattal szépíteni tudott (4–1), majd a hosszabbításban Axel Witsel állította be ismét a négygólos differenciát, és az 5–1-es végeredményt.

A Borussia történelme során még sosem szerzett 48 pontot 19 forduló alatt, valamint ezzel a győzelemmel (legalább egy nap erejéig) kilenc pontra növelte az előnyét a legnagyobb rivális Bayern München előtt.

A Szalai Ádámot az első perctől soraiban tudó Hoffenheim egy hatalmas védelmi hiba után jutott vezetéshez Joelinton góljával Freiburgban. Nem tartott sokáig azonban a vendégek öröme, hiszen a Sallai Rolandot sérülés miatt nélkülöző hazaiak még a félidő előtt egyenlíteni tudtak Lucas Höler révén. A második játékrészben Andrej Kramaric duplájával és Kerem Demirbay góljaival magabiztosan nyertek a vendégek. Szalai Ádámot a 64. percben cserélték le.

Az ugyanebben az időpontban rendezett másik három mérkőzésen a bajnokság harmadik helyén tanyázó Mönchengladbach hazai pályán múlta felül az Augsburgot, így már azonos pontszámmal áll a tabellán a holnap pályára lépő Bayernnel. A Bayer Leverkusen a Wolfsburg otthonában szerezte meg a győzelmet, míg a Mainz hazai pályán verte meg a Nürnberget. Érdekesség, hogy a Leverkusen 22 éves játékosa, Julian Brandt a 150. Bundesliga-meccsén lépett pályára, amivel a negyedik legfiatalabb, aki elérte ezt a számot. A középpályás ráadásul góllal tudott jubilálni.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Hannover 96 5–1 (Hakimi 24., Reus 60., Götze 63., Guerreiro 67., Witsel 91., ill. Bakalorz 87.)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 2–0 (Wendt 79., Hermann 93.)
Freiburg–Hoffenheim 2–4 (Höler 42., Niederlechner 77., ill. Joelinton 19., Kramaric 59., 72. – az elsőt 11-esből, Demirbay 86.)
Mainz 05–Nürnberg 2–1 (Brosinski 12. – 11-esből, Quaison 73., ill. Margreitter 43.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–3 (Havertz 44. – 11-esből, Volland 62., Brandt 88.)

Pénteken játszották
Hertha BSC–Schalke 04 2–2 (Grujics 39., Ibisevic 45+4., ill. Konopljanka 17., Uth 45.)