nemzetisport.hu 2018.02.25 17:32 Frissítve: 2018.02.25 17:56

Bundesliga: szép gól, büntető – rangadót nyert a Schalke

A Schalke 2–0-ra legyőzte idegenben a Bayer Leverkusent a német Bundesliga 24. fordulójában. A gelsenkircheniek ezzel megelőztük riválisukat a tabellán, és átmenetileg feljöttek a harmadik helyre.

A 11. percben Guido Burgstaller lépett ki egy indítással, bemutatott egy pazar esernyőcselt, majd megtolta a labdát, és 13 méterről higgadtan a jobb alsóba helyezett. Bernd Leno kapus földbe gyökerezett lábakkal nézte, amint a hálóba gurul a labda. 0–1

A 86. percben a videobírót is segítségül kellett hívni, a játékvezető tizenegyest ítélt a Schalkénak, és Nabil Bentaleb magabiztosan értékesítette (a Tottenham volt játékosa a bal alsóba tüzelt), ezzel beállította a 0–2-es végeredményt. A Schalke megelőzte a Leverkusent a tabellán, és átmenetileg feljött a harmadik helyre.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Leverkusen a 38. perctől emberhátrányban futballozott Dominik Kohr kiállítása miatt.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Schalke 0–2
(Burgstaller 11., Bentaleb 89. – 11-esből)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.