Bundesliga: Szalaiék kikaptak, Dárdaiék sorozata megszakadt

2016.01.23. 17:27
Dárdai Pál az Augsburg elleni mérkőzésen (Fotó: Reuters)
Szalai Ádámmal a soraiban a Hannover hazai pályán 2–1-re kikapott az újonc Darmstadttól, míg Dárdai Pál csapata, a Hertha ugyancsak pályaválasztóként 0–0-ra végzett az Augsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) tavaszi első fordulójának szombati játéknapján.

HANNOVER–DARMSTADT 1–2

A télen kölcsönvett Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést, és érdekes szerep jutott neki a vezető gólnál: a 10. percben Szakai Hiroki adott be jobbról, Szalai jobbal nem találta el a labdát, de a támaszkodó balról az éppen Hugo Almeida elé pattant, és a portugál egyből a hálóba bombázott.

Nem sokkal később a magyar támadó már direktben próbálkozott, erős lövését Christian Mathenia védte. Nem tétlenkedtek azonban a Darmstadt támadói sem: kétszer eltalálták a kapufát, és a második félidő elejére Sandro Wagner meg is fordította az állást.

A Hannovernek égetően szüksége lett volna a győzelemre, ám egyenlítenie sem sikerült: egymás után a negyedik vereséget szenvedte el, és visszacsúszott az utolsó helyre.

Az osztrák válogatott Garics Györgyöt is soraiban tudó Darmstadt két vereség után szerzett pontot, mindjárt hármat is.

HERTHA–AUGSBURG 0–0

Folytatja-e győzelmi sorozatát Dárdai Pál csapata, meglesz-e az egymást követő negyedik bajnoki siker is? Nehéznek ígérkezett a feladat, mert bár az Augsburg sokkal lejjebb állomásozik a tabellán, a megelőző három bajnokiját szintén megnyerte.

Az első félidőben többnyire a Hertha támadott, de kevés elképzeléssel – igaz, a védekezésből indított gyors kontrákra spekuláló vendégek sem szereztek gólt. A második játékrészre kiegyenlítettebb lett a játék, a legnagyobb helyzetet az augsburgi gólzsák, Raúl Bobadilla rontotta el – maradt a gól nélküli döntetlen, amely megfelelt a játék képének.

A Hertha három győzelem után pontot veszített, de továbbra is az övé a harmadik hely.

HOFFENHEIM–BAYER LEVERKUSEN 1–1

A Szalait kölcsönadó Hoffenheim sereghajtóként várta a fordulót, de a megelőző négy bajnokijából csak egyet veszített el, így a Leverkusen ellen sem számított esélytelennek. A 447 nap után újra élvonalbeli bajnokit játszó Jiloan Hamad szép lövéssel meg is szerezte a vezetést, azonban a Leverkusen fölénye nemcsak kapufákat hozott – Ömer Toprak a hajrában vállal egyenlített is (a Bayer sorozatban a 15. tétmeccsén szerzett gólt). Az egy pont elég volt a Hoffenheimnek ahhoz, hogy elmozduljon az utolsó helyről.

KÖLN–VfB STUTTGART 1–3

Az ősz végén vett lendület egyelőre tart, ismét győzött a kiesőzónából menekülő Stuttgart, veretlensége immár négyfordulónyi. Hiszik vagy sem, ebben a párosításban ez volt sorozatban a 19. bajnoki mérkőzés, amelyen a hazai pályán játszó csapat nem tudott nyerni…

INGOLSTADT–MAINZ 1–0

Régóta nyúló nyeretlenségi szériának kívánt véget vetni az újonc Ingolstadt, és ez össze is jött neki. A gólt Moritz Hartmann szerezte tizenegyesből. Az Ingolstadt mindössze tucatnyi gólnál jár a bajnokságban – ezek felét rögzített szituációból szerezte.

MÖNCHENGLADBACH–DORTMUND 1–3

A két Borussia esti rangadóján a Dortmund idegenben 3–1-re legyőzte a Mönchengladbachot. A Dortmund ezt megelőzően legutóbb 2009 őszén verte meg vendégként a Gladbachot. Utóbbi szeptember eleje óta nem veszített bajnokit hazai pályán (hat győzelem, egy döntetlen) – ez a sorozat is megtört szombat este.

Marco Reus a leshatárról kiugorva mattolta korábbi csapatát az első játékrész hajrájában, Henrih Mhitarjan szintén egy kontra végén köszönt be, majd – a hazaiak szépítése után – ő adta a gólpasszt a meccset eldöntő Ilkay Gündogannak.

Érdekesség, hogy a dortmundi gólszerzők mindegyike közvetlen előkészítőként is érdemeket szerzett.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Hannover–Darmstadt 1–2 (H. Almeida 10., ill. S. Wagner 31., 47.)
Hertha–Augsburg 0–0
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–1 (Hamad 40., ill. Toprak 75.)
Ingolstadt–Mainz 1–0 (Mo. Hartmann 41. – 11-esből)
Köln–VfB Stuttgart 1–3 (Modeste 19. – 11-esből, ill. Didavi 36., Ti. Werner 51., Gentner 83.)
Mönchengladbach–Dortmund 1–3 (Raffael 58., ill. Reus 41., Mhitarjan 50., Gündogan 75.)

1. Bayern München 18 16 1 1 48–9 +39 49
2. Borussia Dortmund 18 13 2 3 50–24 +26 41
3. Hertha 18 10 3 5 26–18 +8 33