Bundesliga: Szalaiék kikaptak a Wolfsburg otthonában

2017.02.12. 17:26
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában a Hoffenheim egygólos vereséget szenvedett a Wolfsburg otthonában. A vesztes vendégcsapat magyar légiósa, Szalai Ádám az 58. percben, 1–1-es állásnál állt be.

A vendégek léptek fel támadó szellemben a mérkőzés elején, legalábbis akcióikban több volt a gólveszély. Előbb a lécet találták el, majd tíz perccel később Steven Zuber már vezetéshez juttatta a Hoffenheimet. A szünet után szinte a semmiből, egy jól eltalált távoli lövéssel egyenlítettek a hazaiak, de gólveszélyes helyzet a folytatásban is inkább a vendégek előtt adódott. A 67. percben speciel az alig kilenc perce pályán lévő Szalai került helyzetbe, de labdaátvétel után, csak védőkkel a nyakában tudott lőni, így lövését a hazai kapus hárította. A második felvonás közepén átvette a vezetést a Wolfsburg, és a hátralévő időt nagyobb izgalmaktól mentesen kivédekezte. Hiába támadott a Hoffenheim, a vendégek játékában nem volt benne a gólveszély.

Hatodik győzelmét aratta a Wolfsburg, de tizenegyedik hazai fellépésén csupán a harmadikat. A Hoffenheim második vereségét szenvedte el.

A Freiburg hazai környezetben minimális különbséggel (2–1) nyert a Köln ellen. A győzelmet érő gól a 77. percben született. A Freiburg győzelmével közvetlenül feljött a Köln mögé a tabellán, hátrányát három pontra csökkentette. A Köln legutóbbi hat bajnokiján nem kapott ki: kettőt megnyert, négyszer döntetlent játszott.