Bundesliga: Szalaiék ikszeltek az ősz utolsó mérkőzésén

2018.12.23. 19:58
Csupán egy pontra futotta hazai pályán a Hoffenheimnek (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának záró mérkőzésén a Hoffenheim hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mainzcal.

A Hoffenheim már a 11. percben megszerezte a vezetést: Steven Zuber laposan adta középre a labdát, amit Kerem Demirbay remek átvétel után a mainzi kapuba lőtt (1–0). Nem tartott sokáig azonban az előny, a vendégek öt perccel később egy szabadrúgás utáni kipattanó labdából Jean-Philippe Mateta révén egyenlítettek (1–1).

A mérkőzés további részében nem született gól, így pontosztozkodással zárult a találkozó. A Hoffenheim magyar légiósa, Szalai Ádám az 59. percben állt be csereként.

NÉMET BUNDELIGA
17. FORDULÓ

Hoffenheim–Mainz 1–1 (Demirbay 11. ill Mateta 16.)

KORÁBBAN
Augsburg–Wolfsburg 2–3 (R. Khedira 49., Córdova. Ill. Guilavogui 33., William 41., Gerhardt 89.)

1. Borussia Dortmund 17 13 3 1 44–18 +26 42
2. Bayern München 17 11 3 3 36–18 +18 36
3. Mönchengladbach 17 10 3 4 36–18 +18 33
4. RB Leipzig 17 9 4 4 31–17 +14 31
5. Wolfsburg 17 8 4 5 27–22 +5 28
6. Eintracht Frankfurt 17 8 3 6 34–23 +11 27
7. Hoffenheim 17 6 7 4 32–23 +9 25
8. Hertha 17 6 6 5 26–27 –1 24